הממשלה תאשר היום בשעה 20:30 את ההנחיות החדשות למניעת התפשטות המגיפה. בין הצעדים אותם הממשלה ככל הנראה תאשר יהיו:

 

  • סגר בסופי שבוע
  • מוסדות החינוך ייסגרו ללא יוצא מן הכלל
  • התקהלות: בחוץ עד 20 איש, התקהלות בפנים עד 10 איש. 
  • מגבלת ה-100 מטר תחזור גם היא ככל הנראה.
  • מסעדות יפעלו במתכונת משלוחים בלבד
  • הקניונים ייסגרו בסופי השבוע
  • באשר לבתי הכנסת, הוחלט להסיר את הסעיף האוסר את פתיחת בתי הכנסת, כך שבתי הכנסת יישארו פתוחים עם מגבלה של עד עשרה מתפללים בלבד, וזאת בשל המגבלה האוסרת התכנסות של למעלה מעשרה במקום סגור.

 

בתוך כך היועמ"ש מנדלבליט מבהיר כי "לא ניתנה חוות דעת משפטית בעניין ההגבלות החדשות.  נודע לנו על כך מהתקשורת – נציג את עמדתנו בישיבת הממשלה". גורמים בממשלה אומרים כי היועמ"ש יאשר ככל הנראה צו למספר ימים שיחיל את ההגבלות כבר ממחר בבוקר.

 

Photo by Gili Yaari /Flash90 *** Local Caption

 

נושא נוסף שעלה בדיון הוא התפילות במקומות הקדושים לשלוש הדתות הגדולות. גנץ שאל מה יקרה בכותל המערבי והציע שיוקם צוות בהשתתפות שר הבט"פ ושר הפנים, שיבחן האם ניתן להרחיב ספציפית את התפילות בכותל, במסגד אל-אקצא ובכנסיית הקבר למספר גבוה מ-20. ‏בסימום הדיון  הושג הסכם כי למרות האיסור להתקהל עד 20 איש, הכותל המערבי יוחרג.

 

דברי נתניהו בפתח פגישת השרים

 

בנוסף, ככל הנראה, הוסכם כי בתי הכנסת יישארו פתוחים אך תוצמד הגבלת כמות האנשים לעשרה. בעניין הלימודים בבתי הספר ובכלל מערכות החינוך, הלימודים יושבתו מלבד מי שפועל לפי מתווה הקפסולות.

הסגר יהיה יומיים בשבוע, משישי בבוקר עד יום ראשון בבוקר. הסגר בסוף השבוע כולל גם את סגירת קניונים. הבריכות במלונות יישארו פתוחות גם במהלך סופי השבוע. מסעדות יופעלו למשלוחים בלבד. המטרה היא ככל הנראה להכניס לתוקף את הההחיות החדשות כבר בסופ"ש הקרוב. ההעברה לאישור הממשלה היא לבקשת היועמ"ש.

 

צילום: חיים צח/ לע"מ

 

בהודעה רשמית שיצאה מטעמו של נתניהו, נכתב כי "על רקע שיא במספר הנדבקים היומי הוא שוחח עם ראש הממשלה החליפי גנץ ובכירים נוספים על אפשרות של צעדי ביניים שימנעו את הצורך בסגר כללי". עוד אמר נתניהו כי "זו בעצם המטרה של הדיון הזה, לעשות צעדי ביניים למנוע סגר כללי לאור הקפיצה הענקית בתחלואה לכ-1,800 איש ביממה והכפלה של החולים הקשים כל שבעה ימים. זו המטרה. הממשלה תתכנס הערב כדי לאשר את ההמלצות שסוכמו בדיון פה אחד".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.