סגן שר הביטחון . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

בחודשים האחרונים עמלו בלשכתו של סגן שר הביטחון ובמחלקות המשפטיות של יועמ”ש איו”ש, משרד הביטחון, משרד המשפטים ומשרד הפנים על תיקונים לחקיקות השונות הקיימות בסוגיית הבחירות המקומיות וכפי שפורסם לפני כחודשיים – סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הנחה את הגורמים המשפטיים להשוות את מצב החקיקה הקיים בשאר חלקי ישראל בתחום דיני – לבין החקיקה הקיימת באזור .

לאחרונה התחוור כי החקיקה שעברה בקריאה שנייה ושלישית בסוף מושב הקיץ האחרון לא נכללה במסגרת התיקונים שנעשו, ולכן בשונה משאר חלקי ישראל – לא יוכלו חברי ועדות הקלפי ביהודה ושומרון לקבל על עבודתם ביום הבחירות ובהכנות המקדימות להן. בשל כך הנחה סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן את יועמ”ש איו”ש אייל טולדנו לפעול לחקיקת בזק ולהעביר תיקון מהיר בנושא זה.

היום (ה’) הושלמה הכנת הצו וככל הנראה תובא לחתימת אלוף פיקוד מרכז נדב פדן עוד היום, וכך יתאפשר לחברי ועדות הקלפי העובדים ביום הבחירות בקלפיות ביהודה ושומרון – לקבל שכר על עבודתם.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, אמר: “הובא לידיעתי כי חברי ועדות הקלפי ביו”ש לא יקבלו את שכרם כיוון שהחוק אשר עבר בסוף מושב הקיץ האחרון לא הוחל ביהודה ושומרון. בשל כך הנחיתי את יועמ”ש איו”ש אייל טולדנו לפעול ולקדם בהקדם האפשרי את חתימת הצו על ידי אלוף הפיקוד ואכן היום נחתם הצו המאפשר זאת. מאז כניסתי למשרד הביטחון אני פועל להחלת עשרות תיקוני חקיקה ביהודה ושומרון לרווחתם של תושבי יהודה ושומרון וכך אמשיך לעשות”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.