העובדה שהפועל תשחק בעונה הקרובה בליגת העל היא בגדר נס ספורטיבי. הקבוצה שהעפילה לפני שנה לליגת העל שיחקה עם הסגל הכי חלש ואלמוני בליגה, עם בעיות כלכליות קשות, והצליחה לשרוד לראשונה בתולדותיה, כנגד כל התחזיות והסיכויים, כשהיריבה העיקרית על ההישארות הייתה הגדולה.

הפועל אשקלון פותחת עונה
פותחת עונה

 

גם העונה חוסר הוודאות של הפועל אשקלון יהיה היריב הכי גדול של הקבוצה. ועדיין, קבוצה הפריפריה שמצליחה להביא אלפים למשחקי הבית שלה ראויה לשחק בליגת העל.

בעלים

העובדה שהקבוצה שייכת לעירייה הייתה יתרון גדול עד מעצרו של ראש העיר המושעה . שמעוני הזרים מיליוני שקלים למועדון והעלה את הקבוצה כל הדרך חזרה מליגה א׳ עד , עם תקציבים של חברת הייטק. כעת בלשכת ראש העיר יושב תומר גלאם לא מזרים סכומים כמו שמעוני ואינו מעורב במועדון כמו קודמו שהסתבך בפלילים.

העירייה כבר לא מזרימה לקבוצה מיליונים. ראש העיר לשעבר איתמר שמעוני
העירייה כבר לא מזרימה לקבוצה מיליונים. ראש העיר לשעבר איתמר שמעוני. צילום: פלאש90

 

ההסתבכות של שמעוני והשעייתו גרמה למאבקים פוליטיים שהביאו לסיום תפקידו של היו״ר שהתפטר. בינתיים אין יו״ר רשמי ודרור אלמלם, שחקן הקבוצה לשעבר ואחד מאנשיו הקרובים של שמעוני, מנהל את המועדון לצד צ׳יקו מגיה.

מאמן

הכוכב היחיד של הקבוצה הוא המאמן . האיש שמעולם לא היה בקונצנזוס לעולם לא יהיה כזה, ראוי לכל הסופרלטיבים על ההצלחה המדהימה באשקלון. לנעים יש אופוזיציה בעיר, והוא סופג ממנה ביקורת נוקבת על הסגנון הבוטה וההתנהלות במועדון. אבל מבחינה מקצועית – נעים הוא נכס להפועל אשקלון. העובדה שהאוהדים יראו העונה את הפועל באר שבע, מכבי תל אביב ובית״ר ירושלים שמגיעות לאצטדיון בעיר ולא את בני לוד, הפועל עפולה ומרמורק היא לפני הכל בזכות נעים.

הכוכב האמיתי של הקבוצה, המאמן יובל נעים. צילום: הפועל אשקלון
הכוכב האמיתי של הקבוצה, המאמן יובל נעים. צילום: הפועל אשקלון

חלון העברות

הצטרפו: טל איילה, שון מלכה, שי חדד, מילאן סמיליאניץ׳, שרון גורמזנו, עוז ראלי ואלעד גבאי.

עזבו: איסו לינגאנה, דויד מנגה, רז מאיר, ריף מסיקה, שניר משען.

תקציב

עדיין לא ברור מה יהיה גובה התקציב שיעביר המועדון בבקרה התקציבית. הקשיים במועצת העיר במתכונת החדשה והספונסרים שכבר לא ממהרים להביא כסף, יגרמו להפועל אשקלון להתחיל את העונה עם תקציב של כ-13 מיליון שקלים כאשר המטרה היא להגדילו בשני מיליון נוספים לפחות.

נעים והשחקנים במחנה האימונים בבולגריה. צילום: הפועל אשקלון
נעים והשחקנים במחנה האימונים בבולגריה. צילום: הפועל אשקלון

מטרות וציפיות

אף אחד בהפועל אשקלון, גם לא אלה שאוהבים לחלום, לא מדבר על צמרת. כולם חולמים על הישארות בליגת העל בתקווה לקבל את הכספים מהעירייה כפי שהובטח. הקבוצה מורכבת מסגל חלש, כשמרבית השחקנים הם ברמה של , ולכן הישארות בליגה תיחשב להישג.

יארחו את קבוצות ליגת העל. אוהדי הפועל אשקלון. צילום: הפועל אשקלון
יארחו את קבוצות ליגת העל גם העונה. אוהדי הפועל אשקלון. צילום: הפועל אשקלון

הערכה

הפועל אשקלון תתמודד בתחתית לכל אורך העונה ותזדקק לנס נוסף כדי לשרוד בליגת העל. יובל נעים הוא הקלף של אשקלון, ואם הוא ישאיר את הקבוצה עונה נוספת בליגה – הוא כבר יהיה קוסם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.