האביב פורח, הציפורים עפות, דבורים עמלות במרץ ומשוטטות אחר צוף ברחבי העיר, ואנחנו, נזכרים במרפסת היקרה שלנו שסגרנו אותה עמוק מאחורי ויטרינת זכוכית כבדה, והשארנו מאחור לאורך חודשי החורף הגשומים במיוחד שעברנו.

בכל פעם מחדש כשהגעתי לנקודה זו בה מסתיים לו החורף והאביב נושק להחליפו, אני מבין שיש דבר אחד מעצבן ובלתי פתיר – האבק, חרקי החורף והלכלוך שמצטבר במרפסת לאורך התקופה.

בתחושות מעורבות אני חושב מיידית על פתרונות סגירת מרפסת הקונבנציונליים שאני מכיר, אבל מיידית נידפים מעלי מאחר ולא קיים שום פתרון איכותי ויעיל מחד, אך גם אסתטי ונקי מאידך.

אז מסתבר שכך רק חשבתי. הכל השתנה כאשר ממש במקרה נתקלתי בפרסום ששואל אותי, "יש לך מרפסת? ועונה ללא תשובה: "חבל". מיד הסתקרנתי ומיהרתי לקרוא את הנאמר בעלון הפרסומי שעוצב נאותה, וחשבתי לעצמי "רגע… המרפסת הזו שנלחמתי כדי שתהיה לי בבית, ששילמתי עליה תוספת של מאות אלפי שקלים לקבלן הבניין ושאני משלם עבורה ארנונה של אלפי שקלים בשנה, היא בעצם טעות אחת גדולה?

שמרתי את הפלייר בכיס המעיל, והמשכתי הביתה. במעלית, אני מרגיש שסוף סוף מבין אותי וחושב כמוני! המרפסת היא אכן מפגע מטריד, שרק מהווה את הרעיון הבלתי נגמר של חופש.

מערכת הזכוכית של פנורמה, היא בעצם מערכת סגירת מרפסת בצורת "וילון זכוכית" המאפשרת פתיחה מלאה של המרפסת, לגמרי. כלומר מסוגלות של 100% מהחלונות להפתח כשאנו רוצים את המרפסת פתוחה, ויכולת סגירה של 100% כשאני רוצה אותה סגורה. לצורך העניין: כשסוער מאוד בחוץ, ואני רוצה לארח חברים ומשפחה לארוחת ערב, או למשחק קלפים נחמד, אני מגיף את מערכת פנורמה עד הסוף. וכשאני רוצה לפתוח את המרפסת ביום אביבי נעים, כשאני מפעיל את הגריל שאני כל כך אוהב, אני פותח את כל לוחות הזכוכית עד הסוף, ונהנה מהמרפסת בדיוק כמו שאני אוהב.

אם אין פרופיל אלומיניום שמחזיק את לוחות הזכוכית, אז על מה מערכת הזכוכית של "פנורמה" יושבת?

למעשה, כן יש פרופיל אלומיניום. שני פסי אלומיניום חזקים ומחוזקים במיוחד חובקים את לוחות הזכוכית מלמעלה ולמטה. בחלק התחתון של המערכת, מוצמד פרופיל אלומיניום המוצמד לכל אורכו של המעקה. במקביל אליו, תלוי פרופיל אלומיניום נוסף, שהוא משמש את המסילה העליונה של לוחות הזכוכית, ובכך ניתן לגרור את לוח הזכוכית של פנורמה לכל אורך המסילות המקבילות, מה שמאפשר פתיחה וסגירה חלקה. בקצה המסילות, יש פתח קטנטן המאפשר ללוחות הזכוכית לצאת מהמסילה בציר אחד, ועל הציר השני יש מין צילינדר חזק המאפשר את פעולת הפתיחה, הצמדה לקיר, ואיסוף של כל לוחות הזכוכית לאחד מ-2 קירות המרפסת שביניהם נמצא מעקה המרפסת.

מערכת פנורמה במצב סגור. צילום: יח"צ

 

האם מערכת הזכוכית של פנורמה היא בטיחותית? בעלת תקן?

הפתרון המדהים שהביאו חברת פנורמה לסגירת המרפסת, הוא אכן חדשני ויוצא דופן. עד כי נשמע כי אולי הוא פתרון חדש בעולם, שלא נוסה מספיק, ואנחנו חוששים לקחת סיכון ולהיות החלוצים בתחום. יאמר לזכות חברת פנורמה, שהיא מובילה את תחום הזיגוג המיוחד בישראל, והיא ביקרה במספר מדינות בעולם בהן מערכת הזכוכית לסגירת המרפסת היא פופולרית, וביקרה בבתי החרושת הגדולים והמפורסמים בעולם המייצרים מערכת זהה. בפינלנד, כ-80% מדירות המגורים במדינה משתמשים במערכת זכוכית לסגירת המרפסת – דומה לזו של פנורמה בשל היתרונות המדהימים שהמערכת מקנה לבעליה. באירופה כולה המוצר שכיח, וזהו אינו דבר חדש.

מערכת הזכוכית של פנורמה, מאפשרת פתרון לסגירת המרפסת בעל תקן אירופאי, שעומד בכל מבחני הבטיחות האפשריים בעולם המערבי.

בטיחות מעל הכל

הילדים שלנו משחקים במרפסת, כל הזמן. בשבילם זה כמו לצאת החוצה ממש. בשנים האחרונות נשמעו בתקשורת מספר מקרים מזעזעים על ילדים ונערים שמעדו ונפלו מגובה רב לקרקע הבניין. מערכת הזכוכית של פנורמה מאפשרת סגירה מוחלטת של המרפסת, ומעניקה להורים בטחון מלא שהילדים בטוחים – כך אפשר לתת להם לשחק במרפסת בבטחה ובשקט.

החלל המרכזי בבית

בבניינים מגורים, בדרך כלל המרפסת צמודה לסלון או לחדר האירוח, מה שהופך אותה או לחסרון ענק ומפגע מטריד על ויטרינות גדולות ומיותרות, או ליתרון עצום בהרחבת חלל החדר באמצעות פתרון סגירת הזכוכית של פנורמה. באמצעות פתרון סגירת מרפסת פנורמה, אפשר לפתוח את הויטרינות ולהחריב משמעותית את חלל הסלון, לאירוח מושלם.

שמירה על ניקיון

מערכת הזכוכית של פנורמה מאפשרת ביטול והגנה מוחלטת של חדירת פיח שחור, אבק, ואף ציפורים, עטלפים, חרקים, לטאות ושאר מזיקים אחרים – ממש כמו חדר סגור. מה שהופך את פנורמה לדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לכם – להרחיב את חלל הבית, מבלי לשלם שקל אחד נוסף!
יתרון גדול, כל החלונות נפתחים פנימה, וכל נקודה במערכת הזכוכית של פנורמה ניתנת לניקוי בנוחות ובקלות יתרה.

בידוד אקוסטי

פנורמה מאפשרת לשים סוף לקולות צופרים, רכבים, כבישים סואנים, עוברי אורח ואפילו שכנים, באמצעות זכוכית מיוחדת הניתנת לבחירה. יש אפשרות לשלב כח מיני זכוכיות כגון: טריפלקס, בידודית, אקוסטית ועוד. מה שהופך את פנורמה למערכת המובילה בישראל בתחום סגירת המרפסת.

חסכון באנרגיה

לא רק בידוד אקוסטי נוצר ממערכת הזכוכית של פנורמה אלא גם בידוד תרמי. הקור של החורף הישראלי נשאר בחוץ, והחימום הביתי הנעים נשאר בבית, הרחק מהסלון, חדר האירוח ואף חדרי הילדים.

האם זה חוקי? צריך היתר? רישיון?

הניידות וחוסר הקביעות שלה מאפשר ירידה מהחוק, בגלל האפשרות לפתוח לגמרי – היא מהווה קושי משפטי לרשויות שאינן מאשרות את המערכת, ונכון לעכשיו, חברת פנורמה שהתקינה את המערכות שלה כמעט בכל חלקי הארץ, הן לעסקים והן ללקוחות פרטיים, מדווחת על 0 בקשות להסרה.

גם בגורדי שחקים ברמת גן ואשדוד, גם בבנייני מגורי יוקרה בנתניה וגם בעוד שכונות ברחבי הארץ.

לאחר כל אלה אפשר לומר: יש לכם מרפסת? גרים בבניין דירות? מערכת הזכוכית פנורמה היא הדבר הכי טוב שיקרה לכם! מעלה משמעותית את ערך הבית גם מבחינה כספית, וגם מבחינתכם – דיירי הבית, פשוט כיף.

יש שקוראים לה וילון זכוכית ויש שקוראים לה סגירת מרפסת, ויש שקוראים לה פשוט: פנורמה.

במידה ואתם מעוניינים תוכלו ליצור קשר עם החברה במספר הבא 4935*

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20