תקיפת צה"ל ברצועה. צילום: סוכנות שיהאב

ההרוג הלילה (ראשון) בתקרית ברצועת עזה הוא סא"ל מ', מדובר צה"ל נמסר כי הוא "גיבור עלום שם שצריך להצדיע לו". באירוע נפצע לוחם נוסף ומצבו בינוני.

פרטים נוספים נמסרו הבוקר על התקרית החריגה אתמול בלילה, מטרת האירוע לא הייתה חיסול או חטיפה. דובר צה״ל אמר כי במהלך הלילה כח מיוחד של צה״ל יצא לפעילות בעומק שטח הרצועה במטרה לסכל איום על מדינת ישראל. "המטרה בסוף היא לשמר את העליונות של מדינת ישראל על אויבה", סיפר תא״ל מנליס.

"פעולות מהסוג הזה נשקלות בכובד ראש ובדרך כלל מסתיימות מבלי שאף אחד יודע עליהם. אנחנו נערכים למגוון רחב של תרחישים כולל פעולת תגובה של ".

מנליס הוסיף "הכח המיוחד ביצע פעולה ממושכת שבמהלכה נקלע למציאות מורכבת מאוד. הלוחמים בכח פעלו באופן אירועי ומהרגע שנתקלו ניהלו קרב הירואי שבו גם חילצו נפגעים וגם סיכלו את מי שניסה לפגוע בכח.
לצערנו במהלך האירוע נפל מפקד הכח סא״ל מ׳, מעשיו ושמו לא יפורסמו והוא ראוי להצדעה על פעולות שביצע גם בפעולה זו וגם בפעולות נוספות".

מיד לאחר האירוע חמאס פרסם חלק מפרטי האירוע ואז החל לשגר רקטות לעבר העוטף. בוצעו כ- 20 שיגורים לשטח ישראל כתגובה של ארגון הטרור.

"מה שנחשף הלילה הוא חלק אחד קטן ממה שהכח המיוחד עושה", אמר הבוקר תא״ל רונן מנליס. "זה כוח שדואג לשמר את העליונות של מדינת ישראל ואנחנו עוד נלמד את האירוע ונפיק לקחים".

כוחות צה"ל נמצאים בתגבור כוחות ובמוכנות רחבה. עשינו פעולות בשטח כדי לחזק את מערכות ההגנה כולל תגבור כוחות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא