11:37 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סא"ל הודח מפיקוד צפון על רקע עבירת ביטחון מידע

סא"ל הודח מפיקוד צפון על רקע עבירת ביטחון מידע

אלוף הפיקוד השעה לשבועיים מתפקידו את הקצין בעקבות עבירת ביטחון מידע חמורה שבוצעה תחת אחריותו במהלך תרגיל "אור הדגן", כך דווח ב'ערוץ 7'

יואל סטריק – מפקד פיקוד צפון השעה מתפקידו קצין בדרגת סגן אלוף בגלל עבירת ביטחון מידע חמורה שנעשתה תחת פיקודו בזמן תרגיל 'גיס הצפון', הנערך בימים אלו. כך דיווח היום (חמישי) עדו בן פורת ב'ערוץ 7'.

חיילים במהלך תרגיל הגיס הצפוני, השבוע. צילום: דובר צה"ל
חיילים במהלך תרגיל הגיס הצפוני, השבוע. צילום: דובר צה"ל

על פי הפרטים שנמסרו בדיווח מדובר באיש צבא קבע מתחום הלוגיסטיקה. ב'ערוץ 7' נכתב כי הסא"ל הושעה מתפקידו לתקופה של שבועיים.

בתגובת דובר צה"ל ל'ערוץ 7' נמסר: "היום (ה׳) 7 בספטמבר 2017, החליט מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, על השעייתו של קצין בדרגת סגן-אלוף המשרת במפקדת הפיקוד. הקצין הושעה עקב עבירה חמורה על נהלי ביטחון המידע במהלך השתתפותו בתרגיל הגיס הצפוני".

התרגיל הנקרא – "אור הדגן" על שמו של האלוף במילואים מאיר דגן ז"ל, מהווה חלק מתהליך שיפור מוכנות צה"ל למלחמה והתכנית הרב-שנתית "גדעון". "אור הדגן" שיתפרש על פני עשרה ימים, הינו תרגיל ייחודי וחסר תקדים בהיקפו המאפשר שמירה על רמת מקצועיות גבוהה בכלל צה"ל, תוך תרגול הפעלה במצבי לחימה לא צפויים ומשתנים" הסביר גורם צבאי בכיר.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד