דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתק בין טראמפ לרשות הפלסטינית

נתק בין טראמפ לרשות הפלסטינית

לפי דיווח בתקשורת הערבית, הנשיא טראמפ לא מתכוון ליצור מגעים עם אנשי הרשות הפלסטינית

נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ לא משיב לפניות הרש"פ בנוגע להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, כך דווח ביום חמישי האחרון בעיתון "א-שרק אל-אווסט".

טראמפ מקפיא מענק לפלסטינים. מתוך "הפטריוטים".

לפי הדיווחים באתר "וואלה", ג'ייסון גרינבלט, יועץ בכיר של הנשיא טראמפ, נפגש לאחרונה עם אנשי עסקים המקורבים ליו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן). ע"פ הדיווחים, גרינבלט מסר כי הנשיא טראמפ לא מתכוון בשלב זה לגבש קשר עם הרשות הפלסטינית. ככל הנראה, הנשיא טראמפ לא בוטח בגורמי הרשות כי הם פועלים למען המלחמה בטרור.

במקביל, ראש הממשלה הפלסטיני רמי חמדאללה מסר כי ארה"ב הבהירו שהרשות לא תקבל בקרוב את 221 מיליון הדולרים שניסה להעביר ברק אובמה, נשיא ארה"ב הקודם.

יתמוך בישראל.דונלד טראמפ. צילום: Gage Skidmore
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: Gage Skidmore

בתוך כך, ריאד מנסור, נציג הרש"פ הפלסטינית באו"ם, איים לאחרונה על ארה"ב. "הפלסטינים ימררו לארצות הברית את החיים במוסדות האו"ם. אם תועבר השגרירות, אף אחד לא יוכל להאשים אותנו בהפעלת כל 'כלי הנשק' שלנו באו"ם, למען הגנה על נפשנו, ויש ברשותנו נשק רב בארגון", אמר מנסור.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

דיוויד מאיירס מונה לנשיא הקרן לישראל חדשה

מאיירס, יהודי-אמריקאי, מונה לנשיא ארגון השמאל הקיצוני 'הקרן לישראל חדשה'. לאורך השנים התבטא באופן נחרץ בעד מדינה פלסטינית ונגד ההתיישבות ביהודה ושומרון