תפיסת המחבל שביצע את הפיגוע בכיכר החטיבה שומרון. צילום: דובר צה"ל

 

הותר לפרסום כי בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית של שירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל נעצר אמש בשעות הלילה (ה') המחבל אשר ביצע את פיגוע הדקירה בכיכר החטיבה בשומרון בו נפצע חייל צה"ל באורח בינוני. המחבל (19) תושב גמאעין, הועבר לחקירת שב"כ.

"המשימה שלנו היא להמשיך לחזק את ההגנה ולאפשר ביטחון ואיכות חיים לתושבי השומרון", אמר אל"מ שגיב דהן מפקד החטיבה המרחבית שומרון.

בפיגוע שאירע בחטמ"ר שומרון המחבל הגיע לכיכר ודקר את חייל המילואים בתחנת האוטובוס. החייל נפצע בינוני, אזרחית נוספת נפצעה קל מרסיסי הירי של צה"ל לעבר המחבל שנמלט רגלית ואז עלה על רכב לכיוון חווארה.

לאחר מצוד ועוצר שהוטל על העיר הסמוכה, נלכד המחבל.

לוחמים בזירת הפיגוע סמוך לכניסה לשכם. צילום: פלאש 90

נמשך המצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע בברקן

כזכור, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בברקן בו נרצחו קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד עדיין מסתובב חופשי. נמשכות הפעולות ללכידתו ונעצרו מספר חשודים נוספים במרחב החטיבה המרחבית "מנשה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון. כל האמצעים הללו ורבים נוספים חוזרים להתמקד במשימה העיקרית- ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".

בתוך כך,  בסריקות של לוחמי צה"ל ומג"ב למציאת אמצעי לחימה בלתי חוקיים בכפר ארם שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין", איתרו הלוחמים אקדח. הממצא הועבר לידי כוחות הביטחון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.