לרצח: בת 36 נורתה בביתה ברחוב שבשכונת דורה בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו לדירה מצאו את האישה ללא רוח חיים ועליה קשים, וקבעו את מותה. מבירור ראשוני עולה כי מדובר בשוטר (24) שירה באשתו. מהמשטרה נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות וכי חקירת האירוע הועברה למחלקה לחקירות שוטרים.

זירת האירוע בנתניה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

גורמים במשטרה מסרו כי החשוד התקשר למוקד 100, הודיע: "רצחתי אותה" וחיכה לשוטרים בבית. תינוקם המשותף בן החודשיים של בני הזוג, ושני ילדיה מנישואים קודמים, שהו בחדר סמוך בדירה בזמן הרצח. "כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון", סיפר פראמדיק מד"א, אושרי יצחק. "ביצענו בדיקות רפואית ראשוניות בשטח אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

שני בנתניה בתוך ארבעה ימים

עליזה שפק ז"ל

רק ביום רביעי האחרון נרצחה עליזה שפק ז"ל (51) בדירתה בנתניה. בן זוגה לשעבר, יצחק שפק (54), לאחר מצוד משטרתי ממושך. מעצרו הוארך ביום שישי בהסכמת הצדדים. לבקשת השופטת ריבה שרון, נשאל החשוד ע"י פרקליטתו, עו"ד הילה מזל מוהדב, אם הוא מעוניין בהשגחה. שפק השיב בקול: "אני רוצה לאחר הרצח שייתנו לי גזר דין מוות וזה הכול". לבסוף נקבע כי ייחסה תחת השגחה.

שפק חשוד כי בעקבות סכסוך גירושין רצח למוות בדקירות את אשתו עליזה, אשר הגישה בעבר תלונה במשטרה נגדו בגין אלימות ואיומים. השניים היו אמורים לחתום על הסכם הגירושין בבית הדין הרבני, אך זה נדחה לבקשת יצחק עד לאחר חתונת בנם.

זירת הרצח בנתניה. צילום: פלאש 90; החשוד יצחק שפק. צילום: דוברות המשטרה

 

לא הרחק משם, ברחוב מוצקין בעיר, שיסף באוקטובר 2015 אדלאו איילין (32) את גרונה של אשתו סלמלק טסרה (35) לעיני בתהּ בת ה-17, במהלך ויכוח שהתגלע בין בני הזוג בביתם בנתניה. ביולי 2010 דקר למוות איתי בן-דרור (38) את שלושת ילדיו, עומר (10) רוני (8) ואור (5) בדירתו ברחוב בורוכוב בעיר. הוא אף ניסה להתאבד לאחר המעשה, אך נכשל.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.