אחרי שנטען כי הובטח למפלגת 'הבית היהודי' במסגרת המשא ומתן לשילוב 'עוצמה יהודית' ברשימה המאוחדת, הבוקר (ב') הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי תיק החינוך יישאר דווקא בידי מפלגת הליכוד אם זו תרכיב את הממשלה הבאה. כזכור, בחודש שעבר הכחישו בליכוד כי ניתנה הבטחה בנושא למפלגה אחרת.

"את המורשת הזאת של זכותנו על ארץ ישראל, זכותנו למדינת לאום שלנו בארץ ישראל, זה חלק מהמורשת שאנחנו צריכים להנחיל לצעירי ישראל. אנחנו הגדרנו את זה 'ציונות ומצוינות'. את השורשים להעמיק בקרקע, אבל בד בבד לשלוח ענפים מעלה מעלה. אני חושב שזה תמצית הדבר שהוא חשוב מבחינתנו – הנחלה לדורות ההמשך", אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד במרכז למורשת בגין.

ישיבת סיעת הליכוד. צילום: שרון רביבו

 

"במידה שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה, אני רוצה לומר לכם שתיק החינוך יישאר בידינו – בידי הליכוד. זה הדבר החשוב וזה הדבר שאנחנו נשאף לעשותו כדי להמשיך להנחיל ציונות ומציונות לכל ילדי וילדות ישראל. אבל לצורך זה צריך להבטיח שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה ולצורך זה צריך ליכוד גדול – וזה המבחן הגדול: ליכוד אחד גדול מול כל השמאל. זאת הבחירה האמיתית, בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין של הליכוד בראשותי", הוסיף.

בימים האחרונים הביעו ח"כ בצלאל סמוטריץ' וח"כ לשעבר משה פייגלין (זהות) רצון לקבל לידיהם את תיק החינוך. גם בליכוד לטשו עיניים לעבר התיק הנכסף – השרה גילה גמליאל וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הביעו תקווה לכהן בתפקיד.

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: יונתן זינדל – פלאש 90

"כשמצביעים לגנץ מקבלים את לפיד ראש ממשלה וניסקורן באוצר"

בחלקה סגור של הישיבה אמר נתניהו כי "המחשבה על כך שלפיד יהיה ראש ממשלה מעוררת במצביעים חלחלה".

"עוד דבר שחשוב שאנשים ידעו, זה שהם מצביעים ללפיד לראשות הממשלה. כשמצביעים לגנץ מקבלים את לפיד ראש ממשלה. אנשים לא מבינים את זה עדיין. הציבור יודע שלפיד היה שר אוצר כושל ושהוא שמאל. נקודה נוספת, הציבור לא אוהב את המדיניות של ניסנקורן. הציבור לא רוצה כלכלת הסתדרות שמונעת תחרות, שעושה שביתות, שמורידה מחירים. ניסנקורן יהיה שר האוצר של לפיד וגנץ", אמר נתניהו. "הכלכלה שלנו היא הפוכה לגמרי מהם – אנחנו מייצרים תחרות, פתחנו את המשק, זה המפתח להורדת מחירים. אנחנו נתפסים כמי שהצליחו בכלכלה, הם נתפסים – לפיד כשר אוצר כושל וגנץ כמי שפשט את הרגל וניסנקורן ככלכלת הסתדרות ושביתות".

בני גנץ ואבי ניסנקורן. צילום: ישראל הדרי
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא