רה"מ בנימין נתניהו. צילום: לע"מ
רה"מ . צילום: לע"מ

 

בנימין נתניהו נשא דברים היום (ב') בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "היום התבשרנו על דבר טוב שקרה לעם ישראל", פתח נתניהו, " מפרסמת כל שנה את מדד אי השוויון במדינת ישראל. את הפערים בין עשירים לעניים – זה מדד אי השוויון, מדד בינלאומי. השנה פורסם שהמדד הזה, שנקרא מדד ג׳יני, הוא הנמוך ביותר בישראל מאז שנת 2001".

נתניהו המשיך: "זה לא מקרי, זאת מגמה מאז שנת 2009. אתם זוכרים מה קרה בשנת 2009? הנה המגמה, והיא יורדת, לפני כן הייתה עלייה ועכשיו ירידה חזקה והירידה הזאת נובעת מהמדיניות שלנו להכניס אנשים לשוק העבודה, להגדיל את הכלכלה, להגדיל את התעסוקה, להוריד את האבטלה ולהגדיל את השכר במיוחד של השכבות החלשות במשק וזה הולך ותופס תאוצה. הנה התוצאה. יש כאן ירידה, הייתי אומר ביחס הפוך לצעקות האופוזיציה".

"אז יש תוצאות חשובות של המדיניות הכלכלית והמדיניות החברתית, מה שאנחנו עושים בשכר המינימום ומה שאנחנו עושים בכלל במשק. אני אומר עושים כי כולנו עושים את זה יחד, גם בכנסת וגם בממשלה – דואגים למדינת ישראל. אנחנו גם דואגים לביטחון ישראל ואתם יודעים את זה היטב. אנחנו עושים את זה בשילוב נכון של תקיפות ואחריות. אנחנו שומרים על הגבולות שלנו, אנחנו שומרים על המדינה שלנו ואנחנו נמשיך לעשות זאת", אמר רה"מ.

נתניהו התייחס גם לצרכיי הביטחון של ישראל באזור: "הבהרתי לידידינו קודם כל בוושינגטון וגם לידידינו במוסקבה, שישראל תפעל בסוריה, כולל בדרום , לפי הבנתנו ולפי צרכי הביטחון שלנו. זה מה שקורה וזה מה שימשיך לקרות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.