ראש הממשלה בנימין פרסם היום (ה') סרטון חדש בו הזכיר כי הדלפה מחקירה היא עבירה פלילית שדינה מאסר.

"פרקליטיי פנו אמש ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את שיטפון ההדלפות המגמתיות והבלתי חוקיות נגדי, הסביר נתניהו. "הידעתם? הדלפה מחקירות היא עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר. אצל נתניהו כבר 3 שנים מדליפים על ערב לחדשות ולא חוקרים. לא ביבי – לא חוקרים!", נכתב בסרטון.

בסרטון אחר שפורסם אתמול פונה נתניהו לגולשים ומזהיר אותם מפני תעמולת חדשות בעניין החקירות: "ערוצי התעמולה 12 ו-13 ישטפו את המוח ערב-ערב עם שקריות, מגמתיות ובלתי פוסקות מהחקירות", אמר נתניבו. "מבחינת התקשורת כל האמצעים כשרים כדי לכפות את שלטון השמאל נגד רצון העם. זה לא יעבוד להם אם אתם לא תתנו להם. התשובה – רק בקלפי".

"שיטפון של הדלפות שלא היה כדוגמתו"

אמש פנו פרקליטי ראש הממשלה, עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא, ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי בדרישה לעצור את ההדלפות מהחקירות. במכתבם נכתב כי חקירות ראש הממשלה לוו לאורך כל הדרך "בהדלפות מגמתיות בלתי פוסקות של חומרים מתוך חדרי החקירות, חומרים אשר מטבע הדברים היו ונותרו בידי גורמי האכיפה בלבד".

היועמ"ש מנדלבליט. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"הדלפות אלה איבדו כל רסן בימים האחרונים, כאשר מדי ערב אנו נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב'גילויים חדשים ומרעישים' מתוך החקירות ובהדלפות מגמתיות של חומרי חקירה חלקיים, מסולפים, מעוותים ומוטים, וזאת במטרה ברורה ליצור דעת קהל שלילית כנגד ראש הממשלה על רקע הבחירות הקרובות וכן על מנת להפעיל לחץ לא ראוי על היועץ המשפטי לממשלה אשר בימים אלה יושב על המדוכה לגבי תיקים אלה ממש", נכתב במכתב.

הפרקליטים ציינו כי "מדובר בשיטפון של הדלפות שלא היה כדוגמתו בתולדות מדינת ישראל וספק אם בתולדות העולם המערבי כולו, אשר בינו ובין הליך הוגן אין ולא כלום". עוד הזכירו כי הפרקליטה ליאורה גלט-ברקוביץ, אשר הדליפה חומרי חקירה לתקשורת ערב בחירות מתוך חקירותיו של רה"מ לשעבר אריאל שרון ז"ל, הביאה אותה להרשעה פלילית חמורה.

"בנסיבות אלה, אנו פונים בזאת לכבוד היועץ המשפטי לממשלה בכדי שיורה על פתיחה בחקירה לאלתר של הנושא, בין על ידי מח"ש ובין על ידי כל גוף מוסמך ומתאים אחר", חתמו הפרקליטים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.