"אמש קיבלנו אתמול עדות חותכת להתרסה נגד קיומה של מדינת ישראל ולנחיצותו של ", כך אמר הבוקר (א') רה"מ בנימין בישיבת הממשלה בתגובה להנפת דגלי אש"ף אמש במחאה נגד חוק הלאום.

רה"מ נתניהו הבוקר בפתח . צילום: לע"מ

"ראינו אתמול את דגלי אש"ף מונפים בליבה של ת"א. שמענו את הקריאות 'בדם ואש נפדה את פלסטין', רבים מהמפגינים רוצים לבטל את , הם רוצים לבטל את ההמנון, הם רוצים לקפל את הדגל שלנו, הם רוצים לבטל את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולהפוך אותה כפי שדובריהם אומרים למדינה 'ישראלית – פלסטינית' ואחרים אומרים 'מדינת כל אזרחיה'. בדיוק לשם כך העברנו את חוק הלאום", הוסיף.

"אנחנו גאים במדינה שלנו, אנחנו גאים בדגל שלנו, אנחנו גאים בהמנון שלנו. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות הפרט של אזרחיה מעוגנות היטב בחוקי יסוד ובחוקים אחרים. עכשיו ברור מתמיד שצריך גם את חוק הלאום כדי להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. העברנו את החוק הזה ונשמור עליו", הבהיר נתניהו.

דגלי אש"ף בהפגנה לביטול חוק הלאום בת"א. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

עוד התייחס רה"מ לטענות הפלסטיניות על הפסקת אש. "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת. הדרישה שלנו ברורה – הפסקת אש מוחלטת, לא נסתפק בפחות מזה", הבהיר נתניהו.

"עד עתה השמדנו מאות מטרות צבאיות של החמאס וכל סבב תקיפות גובה צה"ל מהחמאס מחיר כבד נוסף. לא אחשוף כאן את התכניות המבצעיות שלנו – הן מוכנות. המטרה שלנו היא להשיב את השקט לתושבי הדרום והעוטף והיא תושג במלואה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא