No Tag To Print

יממ, ימ"מ, משטרה, כוחות מיוחדים, משטרת ישראל
צילום: הלל מאיר, TPS

נתניהו לליברמן: "לרדת מצמרות העצים אל קרקע המציאות"

בעוד ליברמן מבהיר שיצביע נגד חוק הגיוס, קרא ראש הממשלה לשותפות הקואליציוניות להימנע מהבחירות ועקץ את השמאל באומרו: "עוד לא ראיתי אופוזיציה שמפחדת מבחירות"

מאמץ אחרון לפני פיזור הממשלה? ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב לחברי הקואליציה "לרדת מצמרות העצים אל קרקע המציאות", עם דגש כמובן על שר הביטחון אביגדור ליברמן שהקצין היום את דרישותיו לפתרון משבר הגיוס. "אדוני היו"ר, אני רוצה לפנות לחברי בקואליציה דווקא בגלל ההישגים הגדולים והאתגרים, קורא לחברי ובראשם שר הביטחון וראשי הסיעות החרדיות ואני אומר לכם השעה המאוחרת אבל לא מאוחרת מידי צריך לפעול באחריות המדינה זקוקה לממשלה שמתפקדת לאורך זמן, זקוקה לממשלה שלנו וכדי להמשיך את ההישגים הכבירים אנחנו צריכים להמשיך יחד, בשעה המאוחרת הזו צריך לעשות דבר אחד לרדת מצמרות העצים לקרקע האחריות, לעשות מאמץ עליון להשארת הממשלה לאורך זמן, את המאמץ הזה צריך לעשות הלילה כאן ועכשיו ונעשה אותו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאה. צילום: הלל מאיר, TPS

 

בפתח נאומו ציין נתניהו כי בעיניו אין צורך לצאת לבחירות. "אינני חושב שהיינו צריכים להגיע למצב הזה כי הממשלה שלנו מצוינת, מתנהלת יציבות וממשלה שמביאה הישגים למדינת ישראל. אזרחי ישראל יודעים להעריך את מה שעושים להם. אני אומר זאת לא כי אני חושש מבחירות, להפך, הציבור רואה את ההישגים בכלכלה, בתשתיות, דאגה לאיכות החיים.

 

נתניהו. צילום: הלל מאיר, TPS

ראש הממשלה פנה ליריביו מהאופוזיציה ואמר: "ציינתם את השנים שאני כאן, לאורך כל השנים לא ראיתי את התמיכה בי ובמשפחתי ובמדיניות הממשלה. תמיכה אדירה ממש כך. אם יהיו בחירות אתמודד בהן וגם ננצח אבל אנחנו עוד לא שם, השעה מאוחרת אבל לא מאוחרת מידי צריך לעשות מאמץ עליון אחרון כדי לשמור על הממשלה.

"אתם צריכים להעריך קצת יותר את הציבור הישראלי שיודע להבחין בין אמת לשקר ועיקר לטפל בין מנהיגות אמיתית. שמעתי את הדברים שלכם ולא נפלתי מהכסא. תמיד אתם מדברים גבוהה גבוהה עם אין סוף תלונות, תביעות מסקנות ואח"כ אבק שוקע והענן מתפזר והדברים מתבררים כהבל. עמדתם כאן, קבעתם, פסקתם, בטון אחראי , מוסמך, יודע דברים, אמרתם שהרסתי את היחסים עם ארה"ב -מעולם היחסים לא היו בשיא כזה, אמרתם מוביל לבידוד מדיני היום מבינים זו פריחה שאין כדוגמתה. אמרתם שאני הורס".

נתניהו מאזין לנאומו של לפיד. צילום: הלל מאיר, TPS

בהמשך עקץ נתניהו את האופוזיציה ואמר כי האזרחים "גאים במדינה בניגוד למה ששומעים מכם ומחברים בתקשורת, יודעים להבחין בין התלונות שלכם והעשיה הבלתי פוסקת שלי ושל חבריי. כנראה שגם אתם יודעים את מה שאמרתי כאן כי קורה כאן דבר מדהים, הייתי בטוח שאתם בעקבות המשבר הזה תגישו חוק לפיזור הכנסת לא בשבוע שעבר שהממשלה תמשיך לכהן כי היא חוששת מבחירות. זו האמת הפשוטה. אתם יודעים שהאמירות שלכן הן אמירות סרק, חסרות ערך ואתם יודעים שהתמיכה הציבורית בי ובממשלה היא כבירה ".

לפיד: נתניהו עסוק רק בעצמו

מוקדם יותר נשא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, קרא לראש הממשלה נתניהו להתפטר: "אדוני ראש הממשלה, עשית דברים טובים למען עם ישראל,  אבל די. למען טובת ילדינו, למען המדינה הזו ששנינו אוהבים, הגיע הזמן שנגיד לך תודה על כל מה שעשית. הגיע זמנך לרדת מהבמה. ראש ממשלה בישראל שנותרה בו טיפת אחריות, לא יכול להגיד בפייסבוק שלו שהמשטרה והפרקליטות לוחצים על עדי מדינה לשקר. הוא לא יכול להגיד לאזרחים שאסור לסמוך על רשויות החוק.

לפיד בכנסת. צילום: פלאש 90

 

"הדבר שהכי בולט בכל הפרשיות, בכל התקופה האחרונה, הוא העיסוק האינסופי, האובססיבי, המוחלט, בנושא אחד: בעצמך. בגורלך, במה שטוב לך. במה שכותבים עליך. במה שאומרים עליך. הכל סביבך. אני מכיר אותך יותר מעשרים שנה. לא היית כזה. וכל הקואליציה שלך בעקבותיך. פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם. שלא אכפת להם מהאזרחים. שלא רואים אותם ממטר. מתחיל להיווצר פער בלתי נסבל. בין מדינת ישראל לבין הפוליטיקה שלה. ההצלחה של ישראל בנויה על אלו שעבדו בשבילה בעבר. אבל אף אחד לא עושה את זה היום. המחר שלנו בסכנה. העתיד שלנו בסכנה. כי אתם כבר לא עובדים בשביל המדינה. אתם עובדים  רק בשביל עצמכם.

תמר זנדברג. צילום: הלל מאיר, TPS
נתניהו ואקוניס. צילום: הלל מאיר, TPS
נתניהו בסוף נאומו. צילום: הלל מאיר, TPS

It is not Android