ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לבני גנץ להיכנס לממשלת אחדות: ״במהלך הבחירות קראתי להקמת ממשלת ימין. אבל לצערי תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי. העם לא הכריע בין שני הגושים. לכן אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה, רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם".

נתניהו הוסיף: "אתמול נפגשתי עם חבריי למפלגות הימין וסיכמנו שאנחנו הולכים כגוש אחד עם נציגות אחת משותפת למשא ומתן.

עכשיו אני קורא לך, ח״כ בני גנץ: בני, עלינו להקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום. העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה".

ראש הממשלה חזר והדגיש: "אני קורא לך – בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות – אני נגד זה. צו השעה – ממשלת אחדות רחבה, עוד היום״.

לשכת נתניהו פנתה ללשכת בני גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים עוד היום. נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בני גנץ צריך להיענות מיד לקריאת ראש הממשלה נתניהו להיפגש, ולהפסיק עם החרם המטופש הזה. יש מדינה לנהל".

ראשי מפלגות הימין חתמו על מסמך: "מועמדנו לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו, ננהל מו״מ קואליציוני במשותף, אף מפלגה לא תיכנס לשום ממשלה מבלי כל יתר המפלגות". השר דרעי שנבצר ממנו מלהשתתף בפגישה אישר את הנוסח טלפונית ויחתום בהקדם.

גנץ ונתניהו נפגשו באזכרה לנשיא לשעבר שמעון פרס ז״ל ולחצו ידיים. האם ממשלת ליכוד- כחול לבן מתקרבת?

לדברי גורמים בכחול לבן:  "נתניהו סתם עושה רעש תקשורתי", לדבריהם, "נמתין לתוצאות הספירה הסופית של הקלפיות ואז נפתח במשא ומתן להקמת ממשלת אחדות בראשותנו".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.