רה"מ . צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לפני כניסת השבת בתדרוך לעיתונאים בליטא בנושא תוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד כי הוא "לא רואה בזה דחיפות״. בתשובה לשאלת העיתונאים האם הוא רוצה בתוכנית השלום של ענה נתניהו "זה עניין שלו (של נשיא ארה״ב) אם הוא רוצה לקדם את זה. מעת לעת הוא אומר דברים בנושא הזה וזה יכול לבוא, למרות שאני לא רואה דחיפות בעניין הזה".

עוד הוסיף ראש הממשלה בנושא "האמריקאים חושבים על הנושא המדיני עם , הם לא עיוורים, אבל אני לא יודע. כשיציעו נראה". על השאלה האם נכונים הדיווחים לפיהם האמריקאים צפויים לתת הצהרה בנושא בנאום באו״ם הקרוב אמר ראש הממשלה כי הוא לא מכיר כזה דבר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

נתניהו אמר את הדברים לאחר שטראמפ אמר בשבוע שעבר בעצרת בחירות בוירג'יניה על העברת השגרירות לירושלים: "זה היה צריך לקרות לפני שנים רבות. ואם יהיה שלום אי פעם עם הפלסטינים, תזכרו מה שאני אומר, זה היה הדבר הנכון לעשות כי הסרנו את זה מהשולחן. בכל פעם שהיו שיחות שלום הם לא עברו את שלב הדיונים על ירושלים כעיר בירה אז אמרתי 'בואו נסיר את זה'. ישראל תצטרך לשלם מחיר גבוה יותר כי הם זכו בדבר משמעותי מאד".

לאחר שטראמפ אמר את הדברים הגיב להם היועץ האמריקני לביטחון לאומי, ג'ון , שביקר השבוע בארץ. "הדבר הטבעי מבחינת טראמפ היה להעביר את השגרירות לירושלים וכולנו מצפים שהפלסטינים יקבלו גם משהו. אבל אנחנו לא יכולים לבקש שלום יותר מהצדדים עצמם", הוסיף היועץ. "אין לנו החלטה מתי נציג את עסקת המאה".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.