"הכל ממוסמך, הכל מתועד". כך אמר הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו לשרים בפתח ישיבת הממשלה. נתניהו הוסיף כי לא ידע שעורך דינו, דוד שמרון, מייצג את איש הקשר הישראלי של יצרנית הצוללות הגרמנית.

הפטריוטים דנים על פרשת הצוללות

בישיבת שרי הליכוד הסביר ראש הממשלה כי מיהר לקדם את עסקת הצוללות כדי להעביר אותה בתקופת כהונתה של הקנצלרית אנגלה מרקל: "רציתי לקדם את עסקת הצוללות במהירות האפשרית כל עוד הקנצלרית מרקל בתפקידה", והוסיף כי לא ידע על מעורבותו של עורך דינו ובן-דודו בנושא. "לא ידעתי על מעורבותו של דוד שמרון בנושא עסקת הצוללות. לא שוחחתי איתו מעולם על הנושא הזה".

 בישיבת הממשלה הוסיף נתניהו כי "ביטחון ישראל מחייב רכש צוללות וחידוש צי הצוללות. אלה מערכות נשק אסטרטגיות שמבטיחות את עצם קיומה של המדינה לעשרות שנים. חיזוק העוצמה הביטחונית של ישראל הוא השיקול היחיד שהנחה אותי ברכש הצוללות ואין בלתו"

"הכל ממוסמך, הכל מתועד". רה"מ בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"הכל ממוסמך, הכל מתועד". רה"מ בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"כראש ממשלת ישראל אני מקדיש את מיטב זמני להבטחת ביטחון ישראל. העיקרון שמנחה אותי: ישראל תוכל להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל אויב ובכל מרחב", סיכם נתניהו.

על פי תחקיר חדשות 10 ישנו קשר בין עו"ד דוד שמרון, המשמש גם כעורך דינו של נתניהו, לנציג הישראלי למספנה הגרמנית שאמורה לספק את הצוללות לישראל. בתחקיר אחר נטען כי שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, ניסה לטרפד את עסקת קניית הצוללות מגרמניה, שעלותה כ-1.5 מיליארד ש"ח. אולם, לאחר שיעלון עזב את משרד הביטחון, ולמרות שצה"ל התנגד לעניין, נתניהו הודיע שישראל תרכוש בסופו של דבר את שלוש הצוללות.

"מי שלא ניצח את נתניהו בקלפי פונה לדרכים אחרות"

גם השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפרשת עסקת הצוללות ואמר כי "מי שלא ניצח את ראש הממשלה בקלפי מחפש לנצח אותו בדרכים אחרות". לדבריו, במערכת הביטחון היה ויכוח מקצועי בעניין רכישת הצוללות וההחלטה שהתקבלה הייתה משיקולים מקצועיים בלבד.

עוד אמר אלקין כי פרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דוד שמרון ויצחק מולכו מקפידים על הסדרי ניגוד העניינים עליהם הם חתומים. "כל ניסיון להכניס שיקולים אחרים הוא עורבא פרח", הוסיף.