8:43 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו על חקירת המבקר: "טענות סרק"

נתניהו על חקירת המבקר: "טענות סרק"

תחקירי התקשורת נגד ראש הממשלה נמשכים ותגובות נתניהו הולכות ומחריפות: "מפעילים לחץ תקשורתי על הרשויות כדי לפתוח בבבדיקה"

ראש הממשלה נתניהו תוקף את כלי התקשורת בעקבות החלטת מבקר המדינה לפתוח בחקירה אודות הפרטים שנחשפו בתחקיר "עובדה". ״השיטה האבסורדית נמשכת: מעלים בתקשורת טענות סרק על התעמרות – ומיד אחר כך מפעילים לחץ תקשורתי על הרשויות כדי לפתוח ב"בדיקה", והכול כדי לנגח את ראש הממשלה״, נמסר מלשכת ראש הממשלה.

סוויד. צילום: משרד ראש הממשלה
סוויד. צילום: משרד ראש הממשלה

מבקר המדינה פתח בבדיקה בעניינה של ורד סוויד, לשעבר ראש הרשות לקידום מעמד האישה במשרד רה"מ, בעקבות טענותיה בתחקיר "עובדה", לפיהן התבקשה לגייס ארגוני נשים לפעול נגד מני נפתלי שתבע את בני הזוג, לאחר שהוגשה נגדו תלונה על הטרדה מינית.

בתחקיר ששודר ב"עובדה" העידה סוויד שקיבלה שיחת טלפון בעניינו של נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, לאחר שנגד נפתלי הוגשה תלונה על הטרדה מינית. "קיבלתי בזמנו טלפון ממקורבת שלא עובדת בלשכה, והיא לא הבינה איך אני לא מגייסת את גדודי ארגוני הנשים למאבק סביב כל פרשת מני נפתלי", אמרה סוויד.

"הרעיפה שבחים על רעיית רה"מ"

בלשכת נתניהו טוענים כי המציאות שונה בתכלית. "בניגוד גמור לטענות השקריות של ורד סוויד, היא הרעיפה שבחים על רעיית ראש הממשלה, ויש לכך עדויות רבות. הגברת סוויד גם טרחה לשלוח מכתבים אישיים מרגשים בכתב ידה לגברת נתניהו. "לגברת נתניהו היקרה", כתבה באחד מהם.

המכתב שכתבה סוויד לנתניהו אחרי יום האשה המדובר
המכתב שכתבה סוויד לנתניהו אחרי יום האשה המדובר

"יום האישה שמח. אני רוצה להודות לך מעומק הלב על תמיכתך וסיועך הרב". במכתב אחר הוסיפה: "לגברת נתניהו היקרה ברכות ליום הולדתך. מודה לך על סיועך לאורך כל ימות השנה לנשות וילדי ישראל. דלתך וליבך תמיד פתוחים לסייע, לעזור ולקדם. בהערכה רבה ורד סוויד".

עובדות בלשכת רה"מ: "סוויד שיבחה את הרעייה"

בלשכת ראש הממשלה מספרים כי עובדים ועובדים לשעבר במשרד ראש הממשלה מעידים כי שמעו את סוויד מרעיפה שבחים על רעיית ראש הממשלה בעשרות הזדמנויות – בניגוד גמור לכזבים שהיא מפזרת כעת.

אחת מהן העידה השבוע: "כמי שליוותה כמה שנים את הסיורים של רעיית ראש הממשלה עם ורד סווויד בפעילויות למען ניצולי שואה, ילדים חולי סרטן, מקלטים לנשים מוכות ועוד שמעתי את סוויד תמיד מפליגה בשבחים ומספרת לכל סובביה כיצד שרה מצליחה לשלב את היותה רעיית ראש הממשלה, עם עבודתה כפסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי וגם נרתמת בכל הזדמנות לפעילות למען החלשים בחברה".

ברכות ליום ההולדת.
ברכות ליום ההולדת.

לטענות הפיטורין השיבו מלשכת רה"מ כי "ורד סוויד לא פוטרה, היא סיימה את תפקידה בחודש ינואר 2016 בתום שש שנים בתפקיד. כל סיפור ההתעמרות מצוץ מן האצבע ונועד לנגח את ראש הממשלה ורעייתו. נראה שכל האמצעים כשרים להשמצת הגברת נתניהו במטרה לפגוע בראש הממשלה".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"