תיעוד מזירת הפיגוע בברצלונה

המערכת הפוליטית בישראל לא נותרה אדישה לפיגוע הטרור המחריד בברצלונה בו דרס מחבל עוברי אורח. לפחות 13 נרצחו בפיגוע הדריסה ועשרות נפצעו. ‏מספר הטלפון של חדר המצב בברצלונה לבירורים: 02-5303155. המוקד פועל כעת במתכונת חירום.

רה״מ ושר החוץ בנימין נתניהו אמר: “ישראל מגנה בתוקף את פיגוע הטרור בברצלונה. בשם אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. הערב ראינו שוב שהטרור מכה בכל מקום, ועל העולם התרבותי להילחם בו יחד כדי להביס אותו”.

רה"מ ושר החוץ בנימין נתניהו בחדר המצב
רה”מ ושר החוץ בנימין נתניהו בחדר המצב

שר החינוך והתפוצות : “לפני מספר דקות שוחחתי עם ראש הקהילה היהודית של ספרד על הפיגוע הקשה שהתרחש בברצלונה. הבעתי בפניו את תנחומי ואת דאגתי לפצועים, והבהרתי שממשרד התפוצות יעזור להם בכל מה שיצטרכו. ברגעים כאלה חשוב להבין שהטרור האסלאמי מנסה לפגוע בערכי החופש והדמוקרטיה באשר הם, בבצלונה, לונדון, פריז וירושלים. חובה על מדינות המערב לעמוד חזקים אל מול הטרור ולהביס אותו בכל מקום שהוא”.

שר התקשורת אמר כי “הטרוריסטים מהפיגוע בברצלונה, מבירות התיירות באירופה, הם כולם מבית היוצר של האסלאם הקיצוני שמטרתו לזרוע הרס וחורבן. רק בשילוב כוחות נמגר אותו”.

שגריר ישראל באו”ם, , אמר: “אנו שולחים את תנחומינו ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בפיגוע המחריד בברצלונה. טרור הוא טרור, ישראל ניצבת לצידם של אזרחי ספרד כפי שאנו מתחייבים להילחם בכל מי שמבקש לפגוע בעולם החופשי”.

סגנית שר החוץ, , פרסמה את מספר חדר המצב ואמרה כי: “אירופה תחת מתקפה כבר תקופה ארוכה. פיגוע הטרור האכזרי בברצלונה הוא רגע קשה נוסף של התפכחות המערב ממחשבה שתם עידן המאבק ברשע. יש כוחות אפלים בעולם שמוכנים לפגוע בחפים מפשע בשם עיוות של אידיאולוגיה דתית. ישראל שותפה למאבק הגלובאלי בטרור. בשנים אלה מדינות אירופה מבקשות ללמוד מניסיון רב השנים ורב הצער של ישראל במלחמה בטרור. משתתפים בצער משפחות ההרוגים בברצלונה ומתפללים להחלמת הפצועים”.

ח״כ עמיר פרץ צייץ גם הוא בטוויטר: “טרור הוא המשך הגזענות מכל סוג שהיא. יש להילחם בכל אלה ללא פשרות. מחזק את שלטונות ספרד, שולח תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים”.

זירת פיגוע הדריסה בברצלונה
זירת
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.