ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו היום (חמישי) בטקס הנחת אבן פינה למבנה הקבע של מכינת 'יונתן' ע"ש יוני נתניהו ז"ל בקיבוץ עלומים שבעוטף עזה. "לפעמים קורות טרגדיות, כפי שאתם יודעים, כפי שקרה באחת המכינות לצערנו", אמר ראש הממשלה בטקס. "פגשתי את ההורים, הכאב שלהם הוא בלתי נתפס, האובדן של בנות ובן אחד, הוא כאב שמוכר לי".

משפחות הרוגי האסון בנחל צפית במסיבת העיתונאים. צילום: פלאש 90

 

לדבריו, "הם ביקשו ממני שאקים ועדת בדיקה לבירור התקלה כדי להבטיח שדבר כזה לא יקרה בעתיד, כדי שעתיד המכינות יהיה מובטח. אני מתכוון להיענות להם ברגע שהבדיקה המשטרתית תסתיים, כך אומרים לי הגורמים המשפטיים. אנחנו נקים ועדת בדיקה ממשלתית כדי להבטיח שעבודת המכינות תתבצע לדורי דורות. המפעל הזה כל כך חשוב בעיניי, אני בטוח שהדבר יסייע בכך".

הרוגי אסון השיטפון בנחל צפית
חילוץ הפצועים באסון בנחל צפית

 

"שונאי ישראל רק מתחלפים"

לאחר מכן קיים נתניהו שיח פתוח עם חניכי המכינה ואמר: "שונאי ישראל רק מתחלפים, הם לא נעלמו במהלך השנים. יש צוררים חדשים שפועלים באותה מידה. מה שהשתנה זה מדינת ישראל, צבא ההגנה לישראל, והנכונות של הדורות שנפלו כדי להגן על המדינה שלנו – זה שילוב כביר שאין לו אח או משל בהיסטוריה של עמים אחרים אבל הוא כרוך באבדן אך גם בהתרגשות גדולה".

סא"ל יוני נתניהו ז"ל. החייל היחיד שנהרג במבצע. צילום: לע"מ

 

עוד הוסיף ראש הממשלה: "הרוח הזאת של יוני, של לחימה והבנה של כל ההיסטוריה שלנו, כל תולדות עם ישראל – שבסוף מתנקזים לאחריות – מה שאנחנו עושים כדי להבטיח את המשך הקיום של העם שלנו.

היום ברור כשמש שאין קיום לעם היהודי בלי הקיום שלנו פה במדינת ישראל בארץ ישראל. זה כבר הוכח. הוא הבין שהקיום שלנו יהיה תלוי בקיום המדינה היהודית וקיום המדינה היהודית תלוי בנכונות של כל אחד ואחד מצעיריה להרים את חרב דוד כשצריך. מה שאתם עושים פה זה להמשיך בדרך הזאת".

במסגרת האירוע השתתפו נתניהו ורעייתו גם בהכנסת ספר תורה, ע"ש יוני נתניהו ז"ל, בבית המדרש של המכינה. הספר נתרם ע"י משפחת טרבלסי ונכתב ע"י אב המשפחה פנחס טרבלסי ז"ל שנפטר לאחר מאבק במחלה קשה לפני מספר חודשים.

באירוע השתתפו ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, ראש המכינה איציק יבלונסקי, רב הקיבוץ עמית קולא, חברי וחניכי המכינה.לינור בר-אל

לינור בר-אל