לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, קיימו אחה״צ פגישה ארוכה של למעלה משעה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים. בפגישה השתתפו שר האוצר כחלון, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, המזכיר הצבאי, גורמים ממשרד ראש הממשלה, משרד החוץ וצה״ל.

רה"מ נתניהו עידכן את המשפחות במאמצים הנעשים להשבת הבנים ובהתפתחויות האחרונות, המשפחות העלו בפגישה דרכי פעולה נוספות ורה"מ הנחה את צוותו לבדוק את האפשרויות שעלו.

נתניהו הודיע למשפחה בפגישה כי הורה שישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד השבת החיילים, במסגרת הפגישה התקיים דיון בעניין ההסדרה מול חמאס בעזה וראש הממשלה חיזק את דבריו מלפני שנה והבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים אורון שאול והדר גולדין.

הפגישה עסקה גם בעניין השבת גופת המחבל לפני שבועיים לעזה ונתניהו הודיע ללאה ושמחה כי הורה לכל הגופים העוסקים בהשבת גופות המחבלים כי ישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת החיילים.

נקודה נוספת שעלתה בפגישה עסקה בפעילות של משפחת גולדין בזירה הבינלאומית והדין הבינלאומי. בעניין זה הבטיח נתניהו לפעול באופן אישי במישור הבינלאומי על מנת להפעיל לחץ על חמאס באמצעות האו״ם והמדינות התורמות, ולהביא להשבת חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים שנמצאים בעזה.

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא