רה"מ , היום. צילום: לע"מ

במהלך ישיבת סיעה אמר היום (ב') רה"מ בנימין נתניהו כי בכוונתו להפעיל על ולסגור את מעבר . "לגבי , אמרתי שאני לא מפרסם מראש את המהלכים, אבל נכביד את היד על ראשי .
נסגור היום את מעבר כרם שלום".

נתניהו התייחס גם לרעידות האדמה ולרפורמת הרישוי בעסקים שעברה היום בוועדת הפנים: "העברנו את . זאת בשורה ענקית לעסקים הקטנים. ככה זה צריך להיות בכלכלה חופשית".

בצה"ל מבהירים היום כי סגירת כרם שלום למעבר סחורות לא תכלול ציוד הומניטרי שיאושר באופן פרטני ע"י מתאם הפעולות בשטחים. עוד צוין כי לא תוארך הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה והוא יוחזר היום לטווח שישה מיילים.

החלטת רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן התקבלה בעקבות המלצת הרמטכ"ל ולאור התמשכות טרור ההצתות ונסיונות הטרור הנוספים שמוביל ארגון הטרור חמאס תוך ניצול וסיכון תושבי רצועת עזה. אם ימשיך חמאס לשבש את שגרת החיים של תושבי עוטף עזה, יימשכו ואף יוחרפו צעדיה של ישראל.

"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה ולהשלכות ממנו. חמאס הוא שגורר את תושבי הרצועה לתהום, צה"ל ימשיך ויפעל ככל שיידרש על מנת לשמר את האינטרסים הבטחוניים של מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

בתגובה לסגירת המעבר אמרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני): "למעלה מ 6 שבועות חלפו מאז שפניתי אל ראש הממשלה בדרישה להוביל מהלך מעשי לטובת תושבי עוטף ישראל, על ידי הכרזה על האזור כמוכה אסון, ולהזרים תקציבים בהתאם. הפופוליזם והזלזול מביאים את ראש הממשלה להציג פתרון ״מסעיר״ של סגירת מעבר כרם שלום בישיבת סיעה ולא בפני הקבינט או הממשלה. למעלה מ 100 ימים מתמודדים תושבי עוטף ישראל עם שריפות בהיקף של גבעתיים ורמת גן יחד וראש הממשלה מנותק באולימפוס. ראש הממשלה מזלזל בתושבי עוטף ישראל, לא מעריך את הקרבתם ולכן לא הגיע לחזקם. אבל ענישה קולקטיבית בכאילו, זה כן".

אלירן טל ונועם אמיר

אלירן טל ונועם אמיר:עוד באותו נושא