ראש הממשלה נתניהו נאם הערב (ראשון) בכנס יום ירושלים בישיבת מרכז הרב. לפני עלייתו קיבל נתניהו במתנה טלית ששמו רקומה עליה.

"כשאני מגיע אחת לשנה למקום הזה אני מרגיש בין בני עמי, בני משפחתי", אמר נתניהו והוסיף: "אני תמיד נרגש ולא אומר מן השפה ולחוץ, באמת מתרגש, מהתשורה הרוחנית של דבריך המופלאים הרב שפירא שמעתי בקשב קול כל הברה וכל פסיק".

"אני זוכר את אביך זצ"ל רואים את האילן האיתן רואים את האילן, את הגזע והענפים, ואת העלים. שאני כאן עמכם עם הרבנים, רבני הישיבה, רבני ישראל אני מרגיש במשפחה בין בני עמי. מרגיש במשפחה כי אשתי המסורה נמצאת כאן – היא לא מפחדת כאן".

"אני אומר זאת מעומק הלב בהערכה אמתית לישיבה המפוארת הזו: כל מי שלא ראה את שמחת יום ירושלים במרכז הרב, לא ראה…אתם יודעים את ההמשך. ממש. אפשר לשאוב הרבה מים חיים, איזו אחדות נפלאה. תודה".

"אנחנו חיים את החלום, חלמו גולי בבל בזוכרם את ציון החרבה,        חלם נחמיה שבנה את ירושלים חלמו ר' יהודה הלוי, והרמב"ן והגאון מוילנא שאני קרוב משפחתו. חלמו עולי אתיופיה שצעדו במסירות נפש מאפריקה לכיוון ציון וירושלים. אנחנו מגשימים את חזון בניין ירושלים וחזון איחוד ירושלים", עוד אמר ראש הממשלה: "שחררנו את ירושלים, מערת המכפלה, קבר רחל -שחררנו אותם ונישאר בהם לעד".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20