נאום רה"מ במשחתת האמריקנית באשדוד. צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו סיירו במשחתת האמריקנית העוגנת בנמל אשדוד יחד עם שגריר ארה”ב בישראל דיוויד פרידמן ורעייתו, השתתפו בטקס לציון 243 לחיל הים האמריקני על סיפון המשחתת. מזה 19 שנה לא עגנה משחתת אמריקנית בנמל אשדוד.

"אנחנו כאן בביקור ראשון מזה 19 שנים של משחתת אמריקנית בנמל אשדוד. יש משמעות לביקור הזה. זה מסמל את הברית העמוקה בין ישראל לארה"ב", אמר רה"מ עם הגעתו למשחתת. "המשחתת הזאת פועלת מול הטרור בסוריה, והברית בין ישראל לארה"ב הדוקה מאוד בכל כך הרבה תחומים, הדוקה במיוחד בתחום הביטחוני".

"אנחנו נחושים לפעול כדי להגן על עצמנו מול ההתבססות האיראנית הצבאית בסוריה ונגד פעילות הגרורות שלה. הנשיא טראמפ נתן תמיכה מלאה למדיניות שלנו והעובדה שהמשחתת הזאת מבקרת כאן היום זה ביטוי לאותה תמיכה אמריקנית. אני חושב שהמסר הזה נקלט ברחבי המזרח התיכון, ואני חושב שהוא נקלט אפילו מעבר למזרח התיכון", הוסיף נתניהו.

"אני רוצה לומר דבר נוסף – היום חשפנו מנהרה נוספת, אנחנו בשיטתיות מפרקים את היכולת המנהרתית של חמאס, הם צריכים להבין שלא כדאי לנסות אותנו. ובאשר ליהודה ושומרון – אנחנו נחושים לפעול נגד הטרור בכל מקום, למצוא את המרצחים, למצוא את המפגעים – אנחנו פועלים בכל המרחב – סוריה, עזה ובמקומות רבים אחרים שלא אפרט, בכל הנחישות הדרושה כדי לשמור על ביטחון ישראל".

בהמשך הערב קיימו ראש הממשלה ורעייתו ביקורי תנחומים בבית משפחות נרצחי הפיגוע בברקן, בבית משפחתה של קים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד בראש העין ובבית משפחתו של זיו חג'בי הי"ד בראשון לציון. המצוד אחר המחבל עדיין נמשך וכן המצוד אחר המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בכיכר חטמ"ר שומרון בצהריים.

רה"מ רעייתו והשגריר פרידמן במשחתת האמריקנית באשדוד. צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ


אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20