בנימין ניצל את כנס שנערך הערב (א') ב'לייב פארק' בראשון לציון על מנת להעביר מסר תקיף לטהרן. "אולי האיראנים צריכים ללמוד היסטוריה יהודית, כי בשבוע שעבר בטהראן הציגו שעון שסופר לאחור עד השמדתה של ישראל. אנחנו היינו כאן באדמה הזו אלפי שנים לפני שהאייתוללה לקח את אזרחי שבויים ונהיה כאן הרבה אחרי האייתוללה, כי שלטון האייתוללה הוא לא יותר מאצבע קטנה בהיסטוריה".

נתניהו בכנס תגלית. צילום: ארז עוזיר
נתניהו בכנס תגלית. צילום: ארז עוזיר

נתניהו סיפר לנוכחים על תחילת דרכו של המיזם, שנוסד על ידי יוסי ביילין ובני הזוג אדלסון. "יוסי ביילין והאדלסונים באו אליי לפני 18 שנה ואמרו לי: 'תראה, מדינת ישראל מקבלת הרבה עזרה מהתפוצה. האם לא הגיע הזמן שישראל תעזור לתפוצה לעזור לישראל?'.  אמרתי שתהיה לנו כלכלה טובה ואנחנו נעזור להם – ניתן להם כסף כדי להביא צעירים יהודים לישראל. זה תענוג לראות אתכם. הגעתם מ-67 מדינות בעולם. יש 4,000 מכם כאן הערב – מאנגליה, קנדה, ארגנטינה, ארצות הברית ומארצות רבות אחרות".

ראש הממשלה המשיך וקרא לצעירים להריע עבור חיילי צה"ל: "הם מבטיחים את ביטחון מדינת ישראל ובכך שאתם מגיעים לכאן, אתם מבטיחים את קיום המדינה שלנו".

"תראו את המדינה שלנו", אמר, "את האנשים החמים את הארץ היפה. את החברה התוססת. אני רוצה שתראו את זה ותעבירו את הכל ותשתפו את כולם על הנס שהוא מדינת ישראל. תספרו להם על הדמוקרטיה היחידה הזו במזרח התיכון. תראו כמה נפלאה המדינה הזו – מדינת הייטק, מדינה שמאכילה את העניים. זו ישראל האמיתית. זו מדינה חזקה שמוכנה להגן על עצמה מול כל איום ומושיטה תמיד יד לשלום וזו ישראל האמיתית ותספרו לכולם על זה, לכולם".

"כשהם תוקפים אותנו", המשיך נתניהו, "תגידו להם 'עם מי אתם?' עם המדינה החופשית של ישראל, או עם אלו שחותכים ראשים? אם אתם עם החופש, אתם צריכים לעמוד עם ישראל'".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא