מתקפה של ראש הממשלה נתניהו על מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך. בעקבות הראיון שנתן אלשיך לתכנית "עובדה", בה טען כי חוקרים פרטיים גויסו על מנת לאסוף ראיות נגד חוקרי נתניהו, כתב הערב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו, ובאופן חריג, כי, "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית.

"איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו? כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו".

"הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים – ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

"מדינת ישראל היא מדינת חוק"

מוקדם יותר הערב, התייחסו לחקירות בעניינו: "לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת". זאת על רקע הדיון שנערך במשרדי המשטרה, בהם גובשו המלצות המשטרה לקראת פרסומן בשבוע הבא.

נתניהו אמר: "מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה. פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום.

"אז אל תהיו במתח: , שלטים בנוסח ״״ גם הם יהיו, לחצים פסולים – גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום".

אלשיך ונתניהו. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

 

במקביל,  בערוץ 10 פורסם כי מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך החליט על הקמת צוות מיוחד הוקם כדי למצוא פגמים וחולשות בתיקי החקירה שבהם מעורב רה"מ נתניהו.

כאמור, הערב מקיים מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך דיון עם בכירי המשטרה בנוגע לגיבוש ההמלצות בחקירות ראש הממשלה, בין השאר מדובר בתיק המתנות (פרשת 1000) ובתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוס). לפי ההערכות, בתיק המתנות ההמלצה תהיה להגיש כתב אישום נגד נתניהו, זאת מכיוון שבמשטרה סבורים כי יש תשתית ראייתית נגדו בגין קבלת שוחד.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.