רה"מ בנימין נתניהו בכנס התמיכה בגני התערוכה, השבוע. צילום: רויטרס
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: רויטרס

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא אתמול (ה') במתקפה נגד עיתון "ידיעות אחרונות" על רקע פרסום ציטוטים משיחות סגורות של שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בהם האשים את ראש הממשלה בעבירות חמורות בנוגע לפרשת הצוללות, על אף שאלה הופרכו ע"י פרקליט המדינה.

"עוד פייק ניוז של 'ידיעות אחרונות'", כתב רה"מ בתחילת הדברים. "משעשע לראות כיצד עורכי העיתון חזרו לסורם. בערב חג סוכות הם מחזרו כתבת שער על רעייתי שרה, שכל הכותרות המכפישות בה יתבררו כמופרכות לחלוטין בשימוע".

"בערב שמחת תורה הם מחזרו כתבת שער נגדי עם טענות של בוגי יעלון שכבר הופרכו על ידי פרקליט המדינה (שאמר שוב לפני ימים אחדים שרה״מ אינו קשור בשום צורה לפרשת כלי השיט ואינו חשוד בדבר). בין לבין הם מחזרו כתבת רכילות מכפישה על בני יאיר. זה רק אני, או שגם אתם מזהים פה קמפיין?" תהה נתניהו.

ראש הממשלה המשיך: "הציבור לא מתרשם מהקמפיין האגרסיבי של ״ידיעות״ שנשען על סיגרים וחמגשיות. לכן ״ידיעות״ מנסים בכל דרך לקשור אותי בכוח לחקירות שאין לי כל קשר אליהן. הם יודעים שבסוף לא יישאר כלום, חוץ מכמה עשרות חברי הכנסת שנשלחו מטעמם כדי להצביע בעד סגירת ״ישראל היום״".

על ההאשמות יעלון כלפיו בראיון אמר: "אגב, אם הם באמת היו בודקים את העובדות, הם היו מגלים שביטול המכרז עליו מדבר יעלון נעשה על פי בקשה בכתב של… משרד הביטחון בראשות בוגי יעלון! זהו אותו בוגי שאמר שבוע לפני שנאלץ לוותר על תיק הביטחון בנסיבות פוליטיות, שיש לנו ראש ממשלה מצויין.

"מעניין איזה ״תחקיר״ ימציאו ב״ידיעות״ לגיליון חנוכה. שתפו את הפוסט הזה כדי לחשוף את תרגיל הפייק ניוז של ״ידיעות״", סיכום נתניהו.

משה יעלון השיב לטענות בעמוד הטוויטר שלו, שם כתב: "הלחץ והטבעת המתהדקת נותנים אותותיהם. עכשיו הגיע תורם של השקרים. לא אחבל בחקירה כדי להפריך את העיוותים המכוונים של נתניהו. כדרכי, אמת דיברתי! אמת יש רק אחת וחצי אמת גרועה משקר. בחקירה כבר לא תהיה ברירה".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם