No Tag To Print

"ביום שלישי אנהיג את המפלגה שלנו"
קרדיט: נעם מוסקוביץ׳

נתניהו ל-121 עולים מאוקראינה שנחתו הבוקר: ״כאן זהו ביתכם. שמח שהגעתם הביתה״

העולים דיווחו כי בחרו לעלות לישראל בשל והתנכלויות אנטישמיות: ״בני התבקש בידי הגננת שלו להסיר את המגן דוד שעל צווארו״ סיפרה אולגה חינוי תושבת קייב שעלתה הבוקר לישראל יחד עם בן זוגה ובנה וצפויה להתיישב בקצרין

121 עולים החדשים מאוקראינה התקבלו הבוקר (שני) בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס ייחודי שהתקיים למרגלות המטוס. ראש הממשלה עלה לבטן המטוס מיד לאחר נחיתתו וברך את העולים באופן אישי. העולים, שהגיעו בטיסה מיוחדת שאורגנה בידי הקרן לידידות, התרגשו לנוכח קבלת הפנים המיוחדת שאורגנה עבורם שבה נכחו בין היתר גם שר הקליטה יואב גלנט ונשיאת הקרן לידדיות יעל אקשטיין. ״אנחנו עושים הכל כדי לעזור לכם העולים עם קליטתכם בארץ״ אמר שר העלייה והקליטה גלנט בנאומו לעולים.

העולים דיווחו כי בחרו לעלות לישראל בשל קשיים כלכליים במדינה והתנכלויות אנטישמיות ״בני התבקש בידי הגננת שלו להסיר את המגן דוד שעל צווארו״ סיפרה אולגה חינוי תושבת קייב שעלתה הבוקר לישראל יחד עם בן זוגה ובנה וצפויה להתיישב בקצרין. שיאנית הקליטה תהיה העיר חיפה שתקלוט 24 עולים. העולה המבוגרת ביותר בטיסה זו היא בת 78 והעולה הצעיר ביותר בן 11 חודשים בלבד. עוד נמסר מהקרן לידידות כי סך הכל יגיעו 40 ילדים מתחת לגיל 18, שהם שליש מהעולים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לעולים בטקס קבלת פנים מיוחד, לחץ את ידי העולים ושאל לשלומם. ״אני שמח במיוחד לראות את הילדים שעלו היום לארץ. הילדים האלו זוכים לעתיד נפלא כאן בישראל, כאן הוא ביתכם, זהו מקומכם. ואני מזמין אתכם לשתף אותי בקליטתכם כאן ואם יהיו לכם בעיות, אני כאן לשירותכם״.

שר העלייה והקליטה, אלוף (במיל׳), יואב גלנט שנכח בטקס קבלת הפנים אמר: ״שמחנו לקבל היום בברכה את פניהם של 121 עולים מאוקראינה. קליטת עלייה מכל רחבי תבל במדינת ישראל היא יעד חשוב בפני עצמו, וצורך חיוני בביצור חוסנה של מדינת ישראל וחיזוק העם היהודי. מתחילת השנה ועד היום קלט משרד העלייה והקליטה למעלה מ- 17 אלף עולים חדשים מכל רחבי תבל, גידול של 25% עולים ביחס לשנה שעברה. בקיץ הקרוב צפויים להגיע עוד אלפי עולים מכל רחבי תבל – משרד העליה והקליטה פועל במלוא המרץ על מנת לספק עבור כלל העולים את מירב הכלים והשירותים הנדרשים לשם הסתגלות מהירה ונוחה בביתם החדש.״

השר יואב גלנט. צילום: ששון תירם

״כבוד גדול עבורנו לארח כאן היום את ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ושר הקליטה יואב גלנט שיחד איתנו מקבלים את פניהם של 120 עולים חדשים מתוך 308 העולים הצפויים לנחות במשך היום מאוקראינה בלבד״. אמרה בטקס קבלת הפנים בשדה התעופה נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין ״אנו חיים במציאות מורכבת, בה מצד אחד גילויי האנטישמיות גואים באירופה ומנגד כדברי הנביאים שבים הבנים לגבולם, עם ישראל שב לביתו בציון. עם רדת העולים מהמטוס ונחיתתם בשלום אנו מלאי חג ושמחה על ההזדמנות להביא עולים חדשים לארץ, שמתווספים ללמעלה מ-19,000 עולים שהביא הקרן ב-4 השנים האחרונות. את חגיגות השמחה אנו חולקים יחד עם חברינו מעבר לים שתורמים בנדיבות כדי להמשיך ולקיים את המפעל המיוחד הזה של הקרן לידידות״.

הקרן לידידות פועלת מזה יותר מעשרים שנה בסיוע בהעלאת יהודים לישראל והשקיעה במהלך השנים מעל ל-200 מיליון דולרים שסייעו לעלייתם של כ-750,000 עולים. הקרן היוותה במהלך השנים תורמת מרכזית לסוכנות היהודית ואף סייעה בהקמתו של ארגון "נפש בנפש". בשנת 2014 החלה הקרן לפעול עצמאית בתחום העלייה ומאז הגיעו בעזרתה לישראל מעל ל-19,000 עולים מ-30 מדינות ברחבי העולם.

העולים של הקרן זוכים לסיוע מקיף הכולל מענקים מיוחדים בסך 500 דולר לכל עולה בוגר ו-300 דולר עבור כל ילד, בנוסף למימונה של הטיסה ארצה. בנוסף, הקרן מסייעת בקליטתן של כל משפחות העולים ברשויות המקומיות, המתגייסות ללוות את העולים ולסייע לאלו הזקוקים במציאת דיור ומקומות תעסוקה. הקרן אף ממשיכה ללוות את המשפחות לאחר קליטתן בבתיהן החדשים למשך חצי שנה ומסייעת להם במקרים של מחסור או קושי.

It is not Android