סבב הפגישות של נתניהו עם בכירים נמך: בנימין נתניהו נפגש היום (ה) בירושלים עם ראש ממשלת ג’מייקה אנדרו הולנס, לביקור הראשון אי פעם של ראש ממשלה ג’מייקני בישראל, אחרי שנפגש גם עם שר החוץ של .

נתניהו: “בין שתי המדינות שלנו היו תמיד קשרי ידידות. אנו מעריכים את העובדה שלא הצטרפתם להצבעה האבסורדית האחרונה נגד באונסק”ו. מעבר לכך אנו מדברים על הרחבת שיתוף הפעולה בינינו. מדקות השיחה המעטות שהיו עכשיו, אני כבר רואה את הפוטנציאל לשיתוף פעולה בתחומים רבים הנוגעים לכלכלה, ביטחון, טכנולוגיה – אנו מעוניינים מאוד לעשות זאת אתכם”.

נתניהו והולנס במהלך פגישתם. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
נתניהו והולנס במהלך פגישתם. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

ראש הממשלה הוסיף: “קיימת זיקה טבעית בינינו, שתי המדינות שלנו הן דמוקרטיות. כל אחת מהמדינות מתמודדת עם אתגרים אחרים, אך אנו משגשגים יותר כשאנו ניצבים בפני אתגרים. אני חושב שנוכל להעניק עתיד טוב יותר לאזרחנו אם נשתף פעולה, וביקור זה הוא מופת לשיתוף פעולה כזה. הזמנת אותי גם לבקר אותך, ובכוונתי לעשות זאת בעתיד. אך ברצוני לומר לך כמה אנו מעריכים את בואך לכאן ואני מצפה לדיונים שלנו”.

ראש הממשלה הולנס אמר: “ג’מייקה, כמו ישראל, היא דמוקרטיה חזקה. כבר זמן רב שאנו מתפעלים מההתקדמות שעושה ישראל בטכנולוגיה, במיוחד בהגנה בסייבר ובחקלאות אך גם בתחומים אחרים. הפוטנציאל לשיתוף פעולה בין שתי המדינות שלנו הוא עצום, וג’מייקה מעוניינת מאוד לבחון את תחומי שיתוף הפעולה הללו”.

“העם הג’מייקני והאזור הקאריבי הוא אזור של שלום, ואנו מאחלים שלום לכל עמי העולם. אנו שולחים את תנחומינו לאזרחי ישראל על ההתקפה המצערת מאוד על חייליכם שקרתה לאחרונה” אמר.

הולנס חתם את דבריו כשאמר: “היינו רוצים גם לקדם עם ישראל שיתוף פעולה כלכלי. אני מאמין שבבניית כלכלות חזקות נוכל לקדם שלום בעולם”.

מוקדם יותר נפגש נתניהו עם שר החוץ של נורבגיה בורגה ברנדה, איתו חתם על הצהרת כוונות משותפת לקידום נושאי מחקר ופיתוח בין המדינות. נתניהו אמרה לשר החוץ ברנדה שועידת פריז היא הונאה פלסטינית בחסות צרפתית, שמטרתה להוביל לאימוץ עמדות אנטי-ישראליות נוספות. “זה מסיג את השלום לאחור – וזה לא יחייב אותנו” אמר

.

פגישת נתניהו ושר החוץ הנורבגי, ברנדה. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
פגישת נתניהו ושר החוץ הנורבגי, ברנדה. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.