"קראתי שלשום מאמר בעיתון "ניו-יורק טיימס" שמציג את רב-המחבלים ברגותי כ"פרלמנטר ומנהיג". העיתון חזר בו כי אנחנו הערנו להם. זה כמו לקרוא לאסד "רופא ילדים" – לקרוא לברגותי "מנהיג פוליטי". אלה מרצחים, אלה טרוריסטים, ואנחנו לעולם מאבדים את הבהירות שלנו, כי אנחנו בצד הצודק. אנחנו בצד המוסרי – והם בצד הלא צודק ובצד הלא מוסרי". כך אמר היום (ג') ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במסגרת חגיגות המימונה בעיר דימונה.

רה"מ מברך על אישור החוק היום במליאה. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

דבריו של ראש הממשלה נאמרו על רקע פרסום מאמרו של רב המחבלים מרואן ברגותי בעיתון "ניו יורק טיימס". כזכור, העיתון האמריקאי פרסם את מאמרו של ברגותי מבלי לציין את העובדה שהוא מחבל.

מנגד, ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי הוא לא מתבלבל בנוגע להגדרות. "הבהירות המוסרית הזאת, הנכונות להגן על הארץ שלנו, הנכונות להילחם באלה שבאים להכחיד אותנו, זה אחד מהכוחות הגדולים שלנו, לצד אהבת ישראל", אמר רה"מ נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "אהבת ישראל מתבטאת בשפע הזה, ביופי הזה, בחום הזה. אנחנו נמשיך לפתח את המדינה שלנו ונמשיך תמיד לשמור עליה. אני רוצה לברך את כולכם בחג שמח, 'תרבחו ותסעדו', אין חברה טובה יותר".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: ״בכל מה שקשור למחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי, אני מציע לאמץ את גישת מרגרט תאצ'ר. בנוסף, אני מקווה לראות במהרה את חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת, ואת השייח' ראאד סלאח, מצטרפים לאותה שביתת רעב בלי להישבר ובלי לאכול עופות בלילה״.

כידוע, מרגרט ת'אצר הייתה בעבר ראש ממשלת בריטניה. בשנת 1980 תאצ'ר אמרה בנוגע לשביתת רעב של אסירים: "הממשלה לא יכולה למנוע מהם למות אם הם כל כך רוצים".

אלעד שור

אלעד שור