בנימין נחלץ לעזרת הכדורגל הישראלי ושוחח בסוף השבוע עם נשיא פיפ"א ג'יאני . הנושא – הסרת בקשת הפלסטינים להטיל נגד הכדורגל הישראלי מסדר היום של הארגון, כך פורסם ב"הארץ".

נתניהו פנה לנשיא פיפ"א לבקשתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, וזאת לקראת פיפ"א שיתקיים מחר (ג') בבחריין. בשיחתם הדגיש ראש הממשלה: "הסכסוך הפלסטיני הוא רב שנים ופיפ"א לא תפתור אותו" וביקש מהנשיא הארגון להפריד בין ספורט לפוליטיקה. נתניהו הבהיר לאינפנטינו כי מה שעומד מאחורי המהלך שמקדם יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל זה מינוף עצמי לצרכיו הפוליטי, שכן רואה עצמו כמנהיג הבא של הרשות הפלסטינית אחרי עידן אבו מאזן, וכי אין מדובר בדאגה אמיתית לכדורגל הפלסטיני.

רה"מ נתניהו ונשיא פיפ"א אינפנטינו. צילום: פלאש90 ו-Vinod Divakaran
רה"מ נתניהו ונשיא פיפ"א אינפנטינו. צילום: פלאש90 ו-Vinod Divakaran

רג'וב דורש לנקוט בסנקציות נגד קבוצות הכדורגל הישראליות המשחקות ביהודה ושומרון תחילה, נתניהו הסביר לנשיא פיפ"א את הבעייתיות שבמהלך: "אם ההחלטה נגד הקבוצות מההתנחלויות תעבור היא תהפוך את הספורט למקור למחלוקות במקום למקור לפתרון סכסוכים. זה עלול להרוס את פיפ"א"

לפי הדיווח, נתניהו הורה לשגרירים ישראלים בעשרות מדינות שונות לפעול כדי שנציגיהן בפיפ"א לא יתמכו במהלך הפלסטיני, מהטענה שאין להכניס את הפוליטיקה לספורט. פקיד ישראלי בכיר סיפר כי לשכת ראש הממשלה פנתה לממשל האמריקאי בבקשה להפעיל לחץ על אבו מאזן במהלך ביקורו בוושינגטון בשבוע שעבר. "סוגיית המהלך הפלסטיני בפיפ"א לא עלתה מצד האמריקאים במהלך ביקור אבו מאזן" סיפר הפקיד.

השגריר הפלסטיני בוושינגטון חוסאם זומלוט סיפר: "אין מה לדון במהלך שלנו בפיפ"א. זה לא מכוון נגד ישראל בגבולותיה שמוכרים על ידי הקהילה הבינלאומית. המהלך שלנו נועד להגן על זכותנו הטבעית לפתח את הספורט עבור צעירים מוכשרים בשטחים שלנו".

הבוקר המריאה המשלחת הישראלית לקונגרס פיפ"א שייערך מחר בבחריין, חברי המשלחת הם יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר, היועץ המשפטי אפרים ברק והדובר שלומי ברזל וזאת בליווי אנשי משרד החוץ, בתקווה שההצבעה האנטי ישראלית לא תעלה להצבעה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.