2:47 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו לנשיא סיירה לאון: "רוצים לסייע לכם לבנות עתיד"

נתניהו לנשיא סיירה לאון: "רוצים לסייע לכם לבנות עתיד"

ממשיך בפיתוח היחסים: ראש הממשלה נפגש עם נשיא המדינה האפריקאית ודן איתו על דרכי סיוע ושיתופי פעולה כלכליים שונים. הנשיא השיב: "ידיד אמת מושיט יד לחברו בעת צרה, אנו אסירי תודה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בירושלים עם נשיא סיירה לאון ארנסט ביי קורומה, שהגיע לישראל בליוויו של שר החקלאות אורי אריאל.

שני המנהיגים שוחחו על סיוע שתעניק ישראל למדינה האפריקאית בתחומים שונים, כאשר דובר גם על כך שישראל תגייס מדינות נוספות על מנת לסייע.

נתניהו וקורומה במהלך פגישתם היום. צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו וקורומה במהלך פגישתם היום. צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בירך את הנשיא: "הנשיא קורומה, לעונג הוא לי לקבל אותך ואת פמלייתך בברכה בירושלים. אני מעריך את ידידותנו, שהחלה עוד בשנות ה-60 וממשיכה מאז".

נתניהו החמיא לקורומה על ההתמודדות הקשה עם וירוס האבולה ממנו סבלה סיירה לאון והזכיר את בית חולים השדה שהקימה ישראל על מנת לסייע למקומיים. ראש הממשלה המשיך בהפגנת האמפתיה: "אני יודע שסבלתם רבות כתוצאה ממלחמת אזרחים איומה ממנה אתם משתקמים עד היום, ואנו רוצים להיות חלק מהסיוע הזה. זה אתגר שאתה מוביל, נעזור לכם לבנות עתיד לעמכם".

לסיום, חתם נתניהו את דבריו בברכה: "ברוח זאת, אני מבקש לקבל אותך בברכה לירושלים. ישראל חוזרת לאפריקה בגדול, ואפריקה חוזרת לישראל. אתם במערב אפריקה, שם בכוונתנו לבקר לפחות פעם אחת, אולי אפילו פעמיים, לצורך מפגשי מנהיגים, וזאת תהיה הזדמנות להיפגש איתך שוב, כמו ההזדמנות הזאת להמשיך ולחזק את היחסים בינינו. ברוך הבא".

 נתניהו במהלך ביקורו בניירובי

נשיא סיירה לאון פתח בדברי נחמה: "ראשית כל, הרשה לי להביע את תנחומיי הכנים לקורבנות ולמשפחותיהם עקב פיגוע המשאית האחרון כאן בירושלים. כל מעשה אלימות, כל הרס מיותר של חיים ורכוש בכל מקום שהוא מחייב גינוי מצד כולם.

קורומה סיפר על תחילת היחסים בין המדינות: "היחסים בין ישראל וסיירה לאון החלו לפני ששתי המדינות זכו בעצמאות, וכמו בכל יחסים ארוכי שנים, ידענו עליות ומורדות.. אני מצדיע לך על ביקורך האחרון במספר מדינות אפריקניות ופגישתך ההיסטורית הייחודית עם מנהיגים אפריקנים במסגרת מפגש האסיפה הכללית של האו"ם באוקטובר. סיירה לאון אסירת תודה לממשלת ישראל ולעם ישראל על התמיכה שהענקתם לנו במהלך הרגעים הקשים ביותר של המאבק באבולה. רק ידיד אמת מושיט יד לחברו בעת צרה, ואזרחי סיירה לאון אסירי תודה על כך"

אדוני ראש הממשלה, אנו מאמינים שהגיע הזמן להצית מחדש את יחסי האחווה ארוכי השנים בינינו. פמלייתי ואני נמצאים בישראל כדי לחזק את הקשרים המדיניים והכלכליים שנוסדו על ידי קודמינו. אנו כאן בחיפוש אחר שיתוף פעולה בתחומים שונים. אני שמח מאוד על שזכיתי לחזות ביכולותיה של ישראל. במהלך השעות האחרונות קיימנו פגישות עם מגזרים שונים, ואנו כאן כדי לשתף פעולה ברמה של ממשלה מול ממשלה ואף להזמין את המגזר הפרטי הישראלי לבוא ולבחון אפשרויות השקעה".

הנשיא קורומה חתם את דבריו בהזמנה לנתניהו: "הרשה לי לנצל הזדמנות זאת כדי להזמין אותך לסיירה לאון, במהלך ביקורך הבא באפריקה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?