ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הגיב בצהריים (א') לטענות בתקשורת ובקרב מפלגות הימין כי הוא מנהל "קמפיין גוועלד" שמטרתו להגדיל את הליכוד על חשבון המפלגות הקטנות.

"אני רוצה להגיד לכם מה השתנה מ-2015 ל-2019. ב-2015 בו'זי וציפי עמדו להיות ראש ממשלה, אי הזהרתי אתכם מםפני זה ובאתם לנצביע. התקשורת כל הזמן אמרה שהם הולכים לנצח, היא אמרה את האמת, היא לא ראתה את הגל שהבאתנו ברגע האחרון", הסביר נתניהו.

"ב-2019 אותו הדבר קורה. לפיד ובני הולכים לנצח, אני מזהיר אתכם מפני זה, אבל התקשורת למדה את הלקח אז היא אומרת "זה קמפיין גוועלד" – אל תאמינו להם! תקשורת השמאל רוצה שתישארו בבית, היא רוצה שתפצלו את הקולות שלכם", הוסיף.

ראשי 'כחול לבן' לפיד וגנץ. צילום: פלאש 90

 

"למה התקשורת אומרת 'נתניהו מנצח, הגוש מנצח'? כי הם רוצים להרדים אתכם! זה יחזור אותו הדבר, אל תעשו את הטעות הזאת. כמו שהלכתם ב-2015, שמעתם לי, הלכתם להצביע וניצחנו. בואו עכשיו, תקשיבו לי, לכו להצביע ליכוד וננצח. נראה לתקשורת שהם לא יכולים לעבוד עלינו".

כזכור, במפלגות הגדולות 'הליכוד' ו'כחול לבן' מסבירים בימים האחרונים בראיונות שגודל הגוש הוא לא הדבר היחיד שישפיע על החלטת הנשיא ראובן ריבלין על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה, וכי יש משמעות לפער המנדטים שיווצר בין המפלגה הראשונה לזו השנייה בגודלה.

במפלגות הקטנות מימין כמו 'איחוד מפלגות הימין' ו'הימין החדש' ובמפלגות הקטנות משמאל כמו 'מרצ' ו'העבודה' טוענים כי גודל הגוש הוא זה שקובע וכי חייבים סמן ימני או שמאלי (בהתאמה) לצד מפלגת השלטון שתרכיב את הקואליציה.

"דווקא נתניהו". שלט קמפיין הבחירות של ה'ליכוד' בתל אביב. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא