ראש הממשלה בנימין גילה היום בתדרוך לכתבים כי ביקש מראש ממשלת לחדול ממימון ארגוני שמאל קיצוני הפועלים בישראל. “שוחחתי עם על עמותות שממומנות על ידי הממשלה הבריטית דוגמת וביקשתי שהמימון ייפסק”, אמר רה”מ. לשכת רה”מ הבהירה כי לבריטניה חלק לא מבוטל במימון עקיף לארגוני שמאל קיצוני בישראל, ביניהם “”. , כך צוין, מעבירה כספים לארגונים שמממנים באופן שוטף את “שוברים שתיקה”, ביניהם Christian Aid ו-CAFOD.

רה"מ נתניהו וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפגישתם, היום. צילום: קובי גדעון, לע"מ
רה”מ נתניהו וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפגישתם, היום. צילום: קובי גדעון, לע”מ

בארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה הגיבו לדברים ואמרו כי אינם מקבלים מימון מממשלת בריטניה מזה חמש שנים. אולם כאמור, המימון מגיע דרך ארגונים אירופאים שבעצמם ממומנים ע”י ממשלות זרות.

מנכ”ל תנועת “” מתן פלג התייחס לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי להפסיק את המימון לארגון שוברים שתיקה. לדברי פלג: “אנו מברכים את ראש הממשלה נתניהו על בקשתו המוצדקת. בשנים האחרונות העבירה בריטניה מיליוני דולרים לארגוני תעמולה פוליטיים ואנטי ישראלים הפועלים מבפנים כשתולים לכל דבר ועניין. ביניהם הארגונים שוברים שתיקה, בצלם, האגודה לזכויות האזרח, זוכרות, יש דין, עדאלה ועוד. הפעלה של סוכני שינוי פולטיים במימון זר, מהווה פגיעה בוטה בריבונות ובדמוקרטיה הישראלית ולכן מדובר בצעד משמעותי וחשוב”.
פלג הוסיף כי: “לפני שנה בדיוק יצאה התנועה עם קמפיין “השתולים” במטרה לחשוף את סכנת המעורבות הזרה של ממשלות אירופה בהפעלת ארגונים פוליטיים אנטי ציונים מבפנים. מאז, אנו רואים התפתחויות חיוביות רבות, לא רק מבחינת המודעות החברתית הערה לנושא, אלא גם בהפנמת הבעיה בקרב מקבלי החלטות והבנה כי יש להציב לה מענה חוקי ומדיני ראוי”.

מתן פלג, יו"ר תנועת 'אם תרצו'. צילום: אלון שוורצר
מתן פלג, יו”ר תנועת ‘אם תרצו’. צילום: אלון שוורצר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.