במסגרת ביקורו היום (ג') בצומת גבעת אסף, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו נפגש עם חיילים מגדוד 'נצח יהודה' אשר איבדו במקום את חבריהם לגדוד, סמל יוסף כהן וסמ"ר יובל מור יוסף הי"ד. "אחד מהחברים שלכם נאבק על חייו, וכולנו מתפללים בשבילו", אמר להם רה"מ.

רה"מ עם לוחמי 'נצח יהודה'. צילום: עומר מירון, לע"מ

 

מנגד, הוא הוסיף, "גם הושגו הישגים: המרצחים האלו חוסלו ואני בטוח שזה רק עניין של זמן עד שנגיע לשלישי. הפעילות שלנו נמשכת. העברתי את היום עם המפקדים שלכם, הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד, אנחנו מלאי הערכה לפעילות שלכם, ובטוחים לגמרי ביכולת שלנו למלא את המשימה העיקרית, שהיא להילחם בטרור, לשמור על ביטחון המדינה, על ביטחון המתיישבים, וכמידת האפשר גם לשמור על השקט בזירה הזאת, גם אל מול התושבים הפלסטינים".

"מצדיע לכם – וכל עם ישראל מצטרף אליי"

לדבריו, "אני מתרשם שיש הרבה התפתחויות, פיתוחים וטכנולוגיה, ובסוף זה מגיע אליכם במחסום, בצירים, או בישובים. הפעילות המבצעית צריכה להיעשות בצורה הטובה ביותר, בחיילוּת המקצועית ביותר, ובסוף גם עם הלב והנשמה. אני חושב שבהתחלה ובסוף זה חיילוּת, והנכונות גם לעמוד בפרץ. כל אחד מכם יודע את זה, ובשביל זה אתם נמצאים כאן. כל הפירמידה שלנו בנויה עליכם, על החיילים והמפקדים, כמה שלא נוסיף אמצעים ויכולות, ומוסיפים הרבה, בסוף זה בנוי עליכם. אני רוצה להביע הערכה גדולה, ולהצדיע לכם, וכל עם ישראל מצטרף אליי".

רה"מ עם לוחמי 'נצח יהודה'. צילום: עומר מירון, לע"מ
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא