ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, הגיב היום (ד') על ההתפתחות בפרשה הצוללות והנסיון של מפלגת 'כחול לבן' לקשור את שמו בהחלטות שהתקבלו בנוגע לרכישת צוללות 6-9 לחיל הים והאישור שלכאורה ניתן למכור צוללות דומות למצרים. גם יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר הגיב לדברים.

 

בתחילת נאומו ברך נתניהו את כוחותינו על חיסול המחבל שביצע את הפיגוע בצומת אריאל. נתניהו מנה את ההישגים המדינים, הזכיר הפגישה שתתקיים עם פומפאו והפגישות העתידיות עם נציגי יוון וקפריסין בנוגע למכירת גז.

נתניהו תקף את מפלגת 'כחול לבן' והעומד בראשה, בני גנץ, על הניסיון להציג את ישראל כמדינה כושלת וחסרת הישגים. "בימים האחרונים הייאוש של לפיד וגנץ הביא אותם לשפל חדש. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה עד תומה עם כל המידע ושנקבע לגביה באופן חד משמעי שלא נפל רבב בהחלטותיי, ושכולן היו למען בטחון ישראל".

"אין פה שום דבר חדש חוץ מהפאניקה של לפיד וגנץ", אמר נתניהו. "לפיד וגנץ בפניקה משום שאיראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים. ההיסטריה של לפיד וגנץ מעלה שאלות קשות. בני גנץ, מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי? מה האיראנים יודעים עליך שאתה מסתיר מאתנו? איזה חומר האירנים מחזיקים עליך? למה לא סיפרת את הדברים לשותפיך למפלגה כשעודכנת על ידי השב"כ. מה היה לך להסתיר מהם?".

"האם עשית שימוש חסר אחריות בטלפון האישי שלך, כשאתה שהיית רמטכ"ל וראש חברת סייבר יודע שהמכשירים האלו נגישים לכוחות הביון של האויב, ומעל הכל, איך תעמוד כרה"מ מול איראן האויב מס' 1 שלנו כשאיראן מחזיקה עליך חומר רגיש? זה לא עניין רכילותי, זה עניין של בטחון המדינה. הדרך היחידה שלא תהיה נתון לסחיטה זה שתחשוף עכשיו בפני הציבור את הדברים", קבע נתניהו.

בני גנץ, אני אומר את זה בצער אבל יש לך בעיה עקבית של היעדר שיקול דעת. איפה היה שיקול הדעת שלך כשהשתתפת באירוע הזיכרון המביש שהעמיד בשורה אחת את חללי צה"ל ואת ההרוגים הפלסטינים בצוק איתן כולל 1000 מחבלי חמאס. איפה היה שיקול הדעת שלך כשחתמת על ההסכם המסוכן עם איראן שאני התנגדתי לו? איפה היה שיקול הדעת של יאיר לפיד ושלך כשאמרתם שיש צדדים טובים בהסכם, שהאיראנים רציונליים, ושהיעדר יהרוס את יחסינו עם ארה"ב?", תהה ראש הממשלה.

"הסתרת את המידע על הפריצה מחבריך למפלגה, אולי חשבת שתוכל להסתיר אותו גם מאזרחי ישראל, אבל אינך יכול לבקש את אמונם של אנשי ישראל בלי שתחשוף בפני ישראל את כל האמת. ישראל צריכה רה"מ חזק ולא סחיט, רה"מ שידע לעמוד מול איראן ומול כל אויבינו", סיכם נתניהו.

דיכטר: "פוטנציאל הסחיטה האיראני – קטלני"

ראש השב"כ לשעבר ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר, ציין כי מדובר באירוע יוצא דופן וחריג וכי עםצם ההכחשה האיראנית מעצימה את איום הסחיטה.

"אני איש ביטחון כבר 48 שנים. אני לא זוכר תקדים שבו מדינת אויב בסדר גודל של איראן, מעצמה אזורית בתחום הסייבר, פרצה למכשיר הטלפון של מי שרואה עצמו מתמודד על תפקיד ראש הממשלה. הדבר נחשף על ידי שירותי המודיעין בישראל. זה לא יהיה המקרה הראשון שבו שירותי ביון עשו בחומר רגיש שימוש לצורכי סחיטה. האמינו לי, אני מכיר את הדברים האלה היטב. הפוטנציאל קטלני. אבל אסור שזה יקרה לנו", אמר דיכטר.

לדבריו, "המחשבה שראש ממשלה בישראל יהיה נתון לסחיטה מצד האויב מספר 1 של ישראל היא מחשבה בלתי נתפסת ובלתי מתקבלת על הדעת. הדרך היחידה שאני מכיר שעשויה לפוגג את נפץ הסחיטה היא לשים את הדברים כהווייתם על השולחן הציבורי במדינת ישראל".

יו"ר ועדת חוץ וביטטחון ח"כ אבי דיכטר (ליכוד). צילום יונתן סינדל – פלאש 90

 

מ'כחול לבן' נמסר: "מר נתניהו, במסגרת פרשת ״צוללות תמורת עמלות״ תענה רק על שאלה אחת עד 20:00 בערב: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?"

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20