"ברוך הבא בצל קורתנו ידידנו, אחי ז'איר, ברוך בואכם לירושלים בירת ישראל", פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההצהרות המשותפות לתקשורת שנשא עם נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו, במעון רה"מ בירושלים.

לדברי רה"מ, "חתמנו היום על שורה של הסכמים חשובים. אנחנו באים עכשיו ממפגש של השרים שלנו, דיברנו באופן מאוד קונקרטי על כל התחומים, מסייבר ועד חקלאות ימית, ממים ועד הטכנולוגיה הגבוהה ביותר, מצרכי השלום לצרכי הביטחון, שהם אותם צרכים".

רה"מ נתניהו בפגישה בבית ראש הממשלה עם נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, הצהרות לתקשורת וארוחת ערב משותפת. צילום: קובי גדעון / לע"מ

 

ראש הממשלה המשיך ואמר: "אז חתמנו על הרבה הסכמים, אבל ההסכמה החשובה ביותר היא ההסכמה שבלב. אנחנו מרגישים שותפות של ערכים ושל תפיסה בכל התחומים, ומעל הכל אנחנו מרגישים את מה שהרגשנו שרה ואני כשפגשנו את העם בברזיל – אהבה גדולה, אהדה גדולה, תמיכה גדולה. זו אותה תמיכה, אותה אהדה ואותה אהבה שיש בישראל כלפי ברזיל וכלפי ההתחלה החדשה שאתה מביא".

נתניהו בירך על ההחלטה של בולסונרו לפתוח משרד מסחר טכנולוגיה וחדשנות, משרד רשמי של ממשלת ברזיל, בירושלים. "אני מקווה שזהו צעד ראשון לקראת פתיחה בבוא העת של שגרירות ברזיל בירושלים", רמז לו.

לאחר מכן אירחו רה"מ ורעייתו את בולסונארו לארוחת ערב במעונם בירושלים.אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20