רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ויו״ר סיעת הליכוד, בנימין נתניהו, התייחס היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה לפרסומים הקשים נגד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, זאת בעקבות החלטתו לדחות את בקשת החנינה שלא אלאור אזריה.

"בדמוקרטיה מותר לבקר כל אחד, מי כמוני יודע זאת, ולא כל ביקורת היא הסתה. הבקשה היחידה שלי היא שהביקורת תעשה בצורה עניינית ומכבדת – בלי כאפיות, בלי פסלים, בלי חבלי תלייה, בלי מדים נאצים שכולנו הולבשנו בהם ומולבשים בהם. וזה פסול כשזה מופנה כלפי הנשיא או כלפי כל נציג ציבור אחר", הבהיר נתניהו.

"ביחס לביקורת עניינית – היא לא רק מותרת, היא הכרחית. זאת נשמת אפה של הדמוקרטיה. אי אפשר להגדיר ביקורת עניינית מהימין כהסתה וביקורת מהשמאל תמיד כחופש ביטוי. אנחנו רוצים גישה שווה, מכבדת, עניינית, לא מסיתה אבל נוקבת ככל שדרוש. כי זה הבסיס של הדמוקרטיה, אין דבר אחר, וזה צריך לעבוד לכל הכיוונים". רה"מ הבהיר: "עמדתי ביחס לחנינה ידועה. אני קראתי לחנינה מלאה לאלאור אזריה מהיום הראשון. דעתי לא השתנה".

"אתמול שוחחתי עם הנשיא מקרון, הוא עדכן אותי ביחס לשיחותיו עם רה״מ לבנון הפורש חרירי. הוא דיבר איתי באריכות על רעיונותיו לגבי ייצוב המצב בלבנון. אני אמרתי לו את האינטרסים שלנו. בראש ובראשונה את האיום שמופנה כלפינו מלבנון, לא רק מלבנון, על ידי איראן וגרורותיה – חיזבאללה במקרה הזה", סיפר נתניהו.

"קבענו להוסיף ולדבר בימים הקרובים ואף להיפגש בפריז בתחילת החודש הבא כדי לראות אם אנחנו יכולים לאמץ גישות משותפות ככל שניתן גם ביחס לאיום הזה וגם ביחס לשאלת ההסכם הגרעיני עם איראן. משם אסע לפגוש את שרי החוץ של האיחוד האירופי ואדון איתם בנושאים הללו גם כן".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20