בישיבת סיעת העביר ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין מסר לטהרן, ששיגרה אמש טילים לעבר סוריה ואמר "אל תאיימו לישראל". כזכור, אמש (ב') משמרות המהפכה באיראן שיגרו טילים לעבר מטרות של דאעש במזרח סוריה. קצין במשמרות המהפכה צוטט כאומר כי השיגור הינו מסר לריאד, וושינגטון וירושלים.

נתניהו בישיבת הליכוד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
נתניהו בישיבת הליכוד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו אמר: "אנחנו עוקבים כל הזמן, צה״ל וכוחות הביטחון שלנו, אחר הפעילות של במרחב. הפעילות הזאת כוללת גם ניסיונות שלהם להתבסס בסוריה וכמובן להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה וגם פעולות אחרות. אנחנו עוקבים אחר המעשים שלהם ואנחנו עוקבים גם אחר המילים שלהם".

עוד התייחס נתניהו להתקפות על צה"ל בנוגע לאישור תכנית הבנייה בקלקיליה, ואמר "הפסיקו להתקיף את קציני צה"ל". עוד אמר נתניהו כי "המספר שפורסם לא הוצג בקבינט ואין לו שום קשר למציאות. זו פרשנות מרחיבה מאוד של החלטה שלא התקבלה. לא קיבלנו את הפרשנות הזאת וזה לא נאמר. זה חשוב להגיד. והדבר הנוסף, אני מבקש מכם – תפסיקו להתקיף את קציני צה״ל. קציני צה״ל מבצעים מדיניות, הם לא קובעים מדיניות. זאת הבקשה שלי, ואם יש טענות תפנו אלינו – תפנו לממשלה, לשר הביטחון, לראש הממשלה – אל תתקפו את קציני צה״ל".

מוקדם יותר היום הפיצה לשכת נתניהו הבהרה בזו הלשון: "בניגוד מוחלט למה שפורסם בכמה כלי תקשורת, בנימין נתניהו מעולם לא אמר שלא הכיר את תוכנית המתאר לקלקיליה, אלא שלא זכור לו שהוצג בה הנתון של 14 אלף יחידות דיור. עיון בפרוטוקול הישיבה מוכיח כי דבריו של ראש הממשלה מדויקים ואכן לא הוצגו מספר יחידות דיור בדיון".

כמו כן, טען כי ממשלתו הטובה ביותר להתיישבות ביהודה ושומרון. "לא הייתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר להתיישבות מהממשלה שלנו. אנחנו בונים בכל חלקי הארץ, אנחנו עושים את זה בנחישות, בשיטתיות ובתבונה. אני מבקש גם להזכיר מה קרה בפעם האחרונה שערערו על ממשלת ימין מהימין. אין טעות גדולה יותר מהצעד הזה ואני בטוח שלא נחזור עליה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.