ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא היום דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת, עם שובו מנסיעתו לאוסטרליה וסינגפור, ודיבר על הצלחת הביקורים והפגישות שקיים. ״אני חוזר עכשיו מביקור חשוב באוסטרליה ובסינגפור, זאת לאחר ביקור היסטורי בוושינגטון. בכל מקום אני פגשתי אהדה גדולה מאוד למדינת ישראל. אמר ראש הממשלה, "הביקורים הללו מאוד מחזקים את מעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל. הם מחזקים את הביטחון שלנו, הם מחזקים את הכלכלה שלנו"

רה"מ נתניהו: "הלקחים החשובים באמת לא נמצאים בדו״ח המבקר".
רה"מ נתניהו: "הלקחים החשובים באמת לא נמצאים בדו״ח המבקר".

ראש הממשלה הזכיר כי הוא עתיד בשנה הקרובה להמשיך ולקיים פגישות דיפלומטיות משמעותיות עם מנהיגי מעצמות העולם. "בחודש הבא אני אצא בהזמנת נשיא סין לביקור בסין, לציון 25 שנים לכינון היחסים בין המדינות". אמר ראש הממשלה, והתייחס גם לביקורו ההיסטורי הצפוי של ראש ממשלת הודו בארץ, "ראש ממשלת הודו, מודי, יבוא לישראל לביקור ראשון של ראש ממשלה מהודו, בהמשך השנה. ובימים הקרובים אני אפגוש גם את הנשיא פוטין במוסקבה".

בהתייחסות לדו"ח המבקר על מבצע "צוק איתן" הצפוי להתפרסם מחר אמר ראש הממשלה, "האחריות הראשונה שלי כראש ממשלה היא כמובן לדאוג לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. כך עשינו במבצע צוק איתן". והוסיף: "היכינו את החמאס את המכה הקשה ביותר שהוא ספג בתולדותיו. חיסלנו כאלף מחבלים של החמאס, את בכירי מפקדיו. הפלנו את מגדלי הטרור. פעלנו בעוצמה, באחריות ובתיאום מלא בין הדרג המדיני והצבאי".

בהתייחסות לטענות על כשלים בתפקוד הקבינט, אמר רה"מ: "אף קבינט בתולדות המדינה לא עודכן יותר. וכשנכנסים לקבינט צריך להשאיר בחוץ את הטלפון הסלולרי, את הפוליטיקה הקטנה ואינטרסים אישיים. בניגוד לדו״ח המבקר – אני מגבה את ראשי צה״ל, השב״כ ומערכת הביטחון – ששמרו ושומרים על אזרחי מדינת ישראל", וסיכם: "הלקחים החשובים באמת לא נמצאים בדו״ח המבקר ואנחנו מיישמים אותם בלי הכרזות ובלי הצהרות לתקשורת. אנחנו מיישמים אותם ביסודיות, בהתמדה, ובשקט".

על תקיפות צה"ל היום ברצועת עזה אמר רה"מ: "איננו מוכנים לקבל שום טפטופים. אנחנו מגיבים על כל ירי לשטחנו. כך עשינו היום וכך נעשה גם בהמשך״.




עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20