חודש אחרי טרור ההצתות שהתחולל ברחבי הארץ, התקיים הערב (ב’) טקס הוכרה לכוחות הביטחון והכיבוי בחיפה. באירוע השתתפו ראש הממשלה , השר לביטחון הפנים , שר האוצר משה כחלון ומארגנת האירוע, שרת התרבות מירי רגב.

כחלון, רגב, בני הזוג נתניהו, ארדן ואלשיך בטקס ההוקרה לכוחות ההצלה. צילום: לע"מ
כחלון, רגב, בני הזוג נתניהו, ארדן ואלשיך בטקס ההוקרה לכוחות ההצלה. צילום: לע”מ

“לפני חודש, וגם אתמול, היה פה הרבה שחור – והיום יש פה הרבה אור”, אמר נתניהו. “העם שלנו נמדד בשעות קשות, ובימי השריפות שוב הוכח שכשאנחנו עומדים יחד – אנחנו מנצחים יחד. במקרים של הצתה – היו כמה כאלה, אי אפשר להתעלם מזה – השקעתם מאמצים גדולים עם כל כוחות הביטחון לאתר את האחראים”.

ראש הממשלה, שאז שב על הטענות לפיהן מדובר היה בגל הצתות מכוונות, נשא מסר מפייס ואמר כי הוא “גאה באזרחים שלנו, יהודים וערבים כאחד, שנלחמו יחד, יחד לגורל משותף, להציל את הארץ המשותפת שלנו, אלה החיים שלנו”.

“ראיתי בשבוע השריפות את החוסן והערבות ההדדית של כלל אזרחי ישראל. רוח ההתנדבות המרשימה שחצתה מחנות וחיממה את הלבבות. העם הנפלא שלנו הראה פעם נוספת שהוא יצוק מחומר מיוחד. איזו אכפתיות, איזו דאגה לזולת! אני גאה באזרחינו מכל הציבורים – יהודים ולא-יהודים כאחת – ולא ניתן לשום אש לשרוף את הגשרים בינינו ואת הקשרים בינינו. כולנו אזרחי מדינה אחת – וגורל אחד לנו”.

נתניהו התייחס גם לנזקים ברכוש שנגרמו כתוצאה מהשריפות ואמר “נפגעו בתים – והם ישוקמו. נשרפו יערות, והם יינטעו מחדש. אבל הדבר העיקרי, שהצלחנו להציל חיים ולמנוע עוד טרגדיות. זה הישג גדול מאוד. אנחנו נמשיך לעזור לתושבים –השלטון המקומי, הממשלה, הגופים המוסמכים – עד שחייהם ישובו לסדרם”.

שרת התרבות מירי רגב אמרה: “הצדענו לכם בשמה של החברה הישראלית כולה. רק בגלל הרוח ניצחנו את האש.  סיפורי הגבורה של לוחמי האש הוכיחו פעם נוספת את מה שידענו תמיד: יש לנו ארץ נהדרת. יש לנו ערבות הדדית. גדלים כאן אנשים מופלאים וטובים”.

באירוע השתתפו גם שר האוצר והכלכלה משה כחלון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שרת התרבות והספורט מירי רגב, מפכ”ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך, מ”מ נציב כבאות והצלה טפסר בכיר שמעון בן נר, מנכ”ל מד”א אלי בין, ראש עיריית חיפה יונה יהב, אלוף פיקוד העורף רוני נומה, יו”ר חברת החשמל האלוף במיל’ יפתח רון-טל, מנכ”ל מדעטק חיפה אלי שרמייסטר, כבאים, שוטרים, חיילים ועובדי ומתנדבי מד”א.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.