דף הבית > כלכלה וצרכנות > נתניהו: "יש רגולציה עודפת בישראל בפתיחת עסקים"

נתניהו: "יש רגולציה עודפת בישראל בפתיחת עסקים"

ועדת הפנים אישרה את הרפורמה ברישוי עסקים בהובלת רה"מ נתניהו ושר הפנים דרעי שתהווה חלק מרכזי מתוך המדיניות של הממשלה להפחתת רגולציה

רה"מ סוקר את הרפורמה ברישוי עסקים בוועדת הפנים. צילום: לע"מ

 

ועדת הפנים אישרה היום (ב') את הרפורמה ברישוי עסקים בהובלת רה"מ בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי. הרפורמה מהווה חלק מרכזי מתוך המדיניות של הממשלה להפחתת רגולציה, אשר תחסוך משאבים רבים למשק. כמאה אלף עסקים ייהנו מהרפורמה.

"זהו יום גדול משום שזו רפורמה גדולה מאוד. זוהי בשורה למאות אלפי עסקים בישראל. מהפכה שתשפיע על מאות אלפי בעלי העסקים בישראל", אמר רה"מ שנכח בדיוני הוועדה בראשות ח"כ יואב קיש. "קיבלתי נתונים מקרן המטבע הבינלאומית לפיה ישראל עברה את ממוצע ההכנסה לנפש והסיבה היא כי הנהגנו כאן כלכלה חופשית. אם לא היינו עושים זאת היינו במצב אחר לגמרי. הפכנו את ישראל לכלכלה חופשית וכך הכל החל לפרוח".

"המאמץ העיקרי זה להוריד את הרגולציה", הסביר נתניהו. "יש רגולציה עודפת בישראל. בפתיחת עסקים בכלל, ובקטנים בפרט, הדברים היו מתעכבים בגלל רגולציה. בגלל הבעיה הזאת החלטתי להקים ועדת שרים שאני עומד בראשה. אני לא עומד בהרבה ועדות שרים, אבל החלטתי לעמוד בראש הוועדה הזאת מכיוון שזהו חסם עצום. בשנתיים העלנו את מקומה של ישראל מהמקום ה-25 עד למקום ה-17. הכוונה שלנו להגיע לעשירייה הפותחת".

על פי הרפורמה, רישוי עסקים קטנים ובינוניים יעבור לשיטת תצהיר. בעל העסק יצהיר על עמידה בדרישות ויוכל להמשיך לעבוד. במידה ובעל העסק לא יענה על ידי הרגולטורים, בפרק זמן קבוע בחוק, יינתן לו רשיון באופן אוטומטי. לצד זאת, הוחמרה האכיפה, כך שהפרת חוק תביא לענישה מהירה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

בשורה לנוסעים: תנועת הרכבות חודשה

לאחר יומיים בהם הודיעו עשרות נהגי רכבת על "מחלה" ובעקבות מו"מ בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים, תנועת הרכבות חודשה