ראש הממשלה בנימין . צילום: פלאש 90
"ישראל הייתה מעורבת בפרטי התקיפה בסוריה ואף סייעה בדרכיה להוצאתה לפועל." כך אומר הערב גורם מדיני לערוץ 20.
כמו כן, ראש המועצה לביטחון לאומי, , שוחח עם מקביליו מבריטניה ומצרפת טרם כניסת השבת. הם עידכנו אותו בפרטי התקיפה ואף סיפרו על מטרותיה.
משגר טיל הטומהוק בזמן התקיפה האמריקנית בסוריה. צילום: רויטרס
לישראל כידוע מידע מודיעיני מוצק על הנעשה מעבר לגבול. לא פעם המידע הזה מועבר לבעלות הברית של ישראל מתוך אינטרס ישראלי להרחיק את ארגוני הטרור ואירן מהגבול הצפוני.
בישראל הביעו היום שביעות רצון מנחישותו של הנשיא להוציא לפועל את התקיפה. "אנחנו מברכים את הנשיא ומקווים שהכוחות האמריקנים יישארו בסוריה." אמר היום חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ עפר שלח.

חברי הונחו שלא להרחיב בדיבור על התקיפה האמריקנית, אך לצד זאת ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי "לנשיא צריך להיות ברור שמאמציו הבלתי אחראיים להשגת נשק להשמדה המונית והשימוש בו, התעלמותו הבוטה מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאיראן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה – מסכנים את ".עוד אמר נתניהו כי "לפני שנה הבהרתי שישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטתו של הנשיא טראמפ להתייצב נגד השימוש וההפצה של . נחישותו של הנשיא טראמפ ותמיכתה של ישראל נותרו בעינן. הבוקר, בהובלה אמריקנית, , ובריטניה הוכיחו שמחויבותן למאבק בנשק כימי אינה מוגבלת להצהרות בלבד".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא