ראש הממשלה נתניהו צפוי להציע לכחלון ארבעה שיריונים בליכוד בתמורה לריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות, כך נודע לערוץ 20.

ביומיים האחרונים מופץ בקרב חברי מרכז הליכוד סקר המבקש את דעתם של המתפקדים: 'האם למען ניצחון הליכוד בבחירות, תסכים לריצה משותפת הליכוד-כחלון, במסגרתה ישוריינו 4 מקומות לכחלון עד לסוף העשירייה השנייה?'. שניים מהם בעשירייה הראשונה ושני שיריונים בעשירייה השנייה.

סביר להניח כי הסקר הזה יוזמת בכירי המפלגה, ואולי הבכיר שבהם – ששב לישראל אחרי ביקור מדיני מוצלח וארוך בברזיל היישר לקלחת הפוליטית. בכך מעוניין רה"מ נתניהו להקים ברית אפשרית במרכז-שמאל עם חבירה של כחלון לליכוד.

המסרונים שנשלחו מטעם הליכוד

 

כחלון, ליכודניק במהותו, כמו גם השר אלי כהן שמחובר חזק למפלגה ולמתפקדיה, רואים את מצבם הרעוע בסקרים. כחלון מאבד מחצית ממספר המנדטים שהשיג וזה עוד לפני הקמפיין נגדו שעוד יגיע. בצמרת הליכוד לא יאהבו את הרעיון של ארבעה שריונים לכחלון, גם ככה צפוף שם, אבל אם הסקרים יראו להם שהמהלך מחזק את המפלגה ומבטיח להם עוד כמה שנות שלטון – זה יהיה שווה את הכל.

אם כחלון יחזור לליכוד הוא גם יאלץ לסגת מהצהרותיו ולכהן תחת ראש ממשלה עם כתב אישום (במידה ויוגש). יהיה לו תירוץ מצויין לעיתונאים שירדפו אחריו: 'אני כבר לא ראש מפלגה ולכן אני מיישר קו עם המשמעת הסיעתית'.

ב'כולנו' אמנם ממשיכים להכחיש את הדיווחים על איחוד עם הליכוד, אך יש לזכור כי גם בנט ושקד שידרו עד הרגע האחרון כי הם נשארים בבית היהודי. איך זה נגמר בסוף – כולם יודעים.אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20