רה"מ בישיבת הממשלה, היום. צילום מסך
רה"מ בישיבת הממשלה, היום. צילום מסך

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר היום (א') במעונו בפעם השישית. עיקר החקירה תהיה סביב תיק 1000 (פרשת המתנות), במסגרתה חשוד נתניהו כי קיבל מתנות מאנשי עסקים, להם העניק תמורה. במוקד עומדים יחסיו עם איל ההון ארנון מילצ'ן, ממנו קיבל סיגרים ושמפניות. בהמשך צפויות להתקיים עוד שלוש חקירות נוספות.

בשבוע שעבר נחקר ראש הממשלה בפעם החמישית בחשד לקבלת שוחד. החקירה, שארכה כארבע שעות, התקיימה שמונה חודשים אחרי החקירה הקודמת. נתניהו התייחס לחקירה ברשתות החברתיות וכתב: "אני חוזר ואומר לכם גם הערב בביטחון מוחלט: לא יהיה כלום – כי לא היה כלום!".

בכיר ברשויות האכיפה הבהיר כי חקירות תיקי 1000 ו-2000 הסתיימו, למעט הצורך לעמת את נתניהו עם הראיות בתיק שנאספו בעקבות שורה ארוכה של עדויות וחקירות בחודשים האחרונים.

אחרי החקירה הקודמת שהתמקדה בתיק 1000, במהלכה הטיחו בו החוקרים את העדויות החדשות בפרשה שהצטברו לאורך חודשי החקירה, גורם בכיר המקורב לחקירה הבהיר כי נתניהו לא הצליח להפריך את החשדות נגדו. משמעות הדברים היא שהכוונה במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בתיק המתנות עומדת בעינה.

עפ"י הדיווח, הטענות לפיהן המשטרה גוררת רגליים בחקירת הפרשות וכי נתניהו מעכב את התקדמותן מתבררות כחסרות בסיס.

בשבוע שעבר פורסמו פרטים מעדותו האחרונה של איל ההון ארנון מילצ'ן בפרשה 1000. על פי הדיווח ב"ynet", מילצ'ן סיפר בחקירתו כי בכל הנוגע לטענות כביכול כי סיפק מתנות לראש הממשלה ורעייתו, אמר: “נתתי הוראה לתת להם מה שהם רוצים”. עוד דווח כי מילצ'ן אמר כי “בשלב מסוים נתתי לצוות שלי קארט בלאנש לתת להם את מה שהם רוצים”. לצד זאת הבהיר מילצ'ן בחקירתו כי לא קיבל דבר מבני הזוג נתניהו בתמורה, “לא רציתי מהם דבר, ולא קיבלתי מהם שום דבר”.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא