בנאומו בישיבת גוש הימין אמר ראש הממשלה כי "כל הסימנים מעידים שהם הולכים לממשלת מיעוט. אסור שממשלה כזו תקום אפילו ליום אחד"

עוד אמר נתניהו: "כחול לבן הוליכו שולל את הציבור. זה לא זאב זאב. יש זאב אמיתי בחדר" וכי "יחגגו גם ברמאללה וגם בטהרן וגם בעזה אם תקום כאן ממשלת מיעוט".

השר דרעי אמר בישיבה המיוחדת:" אני ממהיר בצורה פומבית – בשום תנאי ובשום שלב לא נצטרף לממשלת מיעוט. אנחנו בעד אחדות בראשות נתניהו"

גם השר ליצמן אמר דברים דומים: "אנחנו לויאלים לליכוד ולנתניהו, כל מה שביקש מאתנו הוא קיבל"

נתנהיו התייחס ליאיר לפיד ואמר כי: אם זה היה תלוי בו, הוא (לפיד) היה שם שטריימל ומניח תפילין פעמיים ביום, עושה עוד ברית מילה, כדי להקים ממשלה עם החרדים. אין אחד פה בחדר שלא קיבל הצעה. זה לא קשור לדת ומדינה.

יו"ר הימין החדש, ח"כ איילת שקד אמרה: "ממשלת מיעוט הנשענת על הרשימה המשותפת היא כמו שאמר ראש הממשלה, היא גם ממשלה המהווה סכנה בטחונית, אבל גם סכנה חברתית. זו ממשלה שתפקיר את הערכים היהודים של מדינת ישראל, ממשלה שמדירה דתיים וחרדים ממנה. אני חושבת שישראל ביתנו לא תצטרף למהלך הזה. אביגדור ליברמן בעד ממשלת אחדות ומנסה לעזור בהקמת ממשלת אחדות."

אך אם לא נצליח במהלך הזה, של ממשלת אחדות, לא צריך להתרדר למערכת בחירות שלישית. יש מדינה לנהל, יש תקציבים להעביר, יש גרעון לטפל בו, יש אתגרים בטחוניים לטפל בהם. ממשלת מעבר היא לא ממשלה שמתפקדת בצורה מלאה. אפשר לחזור לנוסחא שעבדה היטב במשך 4 שנים – ממשלת ימין צרה, מפלגות שחיו יחד הרבה שנים ויידעו לעשות זאת גם בשנית. כל האסונות של העם היהודי קראו בגלל הפקרות פוליטית, גאווה מיותרת, שחצנות ושנאת חינם. כל מי שרואה עצמו כמנהיג פוליטי היום, צריך שתהיה עליו האחריות כדי שבמשמרת שלו, לא נדרדר למקומות שלא היינו רוצים להיות בהם".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא