ראש הממשלה התייחס הערב (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית לסוגיית חאן אל-אחמר ולהסתה משמאל ביום השנה ה-23 לרצח יצחק רבין ז”ל.

רה”מ נתניהו. צילום: רויטרס

 

יפונה, עם או בלי הסכמה. זה לא ייקח הרבה שבועות, זה יהיה הרבה יותר קצר, נעשה כמה מהלכי היערכות חיוניים בזירה הבינלאומית, ניתן הזדמנות אחרונה לפינוי בהסכמה, אבל בכל מקרה, יפונה. אני לא מדבר על פינוי קוסמטי, אלא על פינוי של ממש”, אמר נתניהו.

“אני גם לא זקוק לאולטימטום פיקטיבי, כי כולנו מאוחדים במטרה – לפנות את הבנייה הבלתי החוקית הזאת, הוסיף ראש הממשלה והמשיך “אין על זה שום ויכוח. יוצרים “פייק” ויכוח. חאן אל אחמר יפונה ובקרוב מאוד”.

בהמשך התייחס נתניהו להסתה משמאל במהלך טקס הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה יצחק רבין ז”ל. “שמעתי היום את דברי ההתחסדות והיתממות של ציפי לבני ושל שלי יחימוביץ'”, ציין והבהיר, “הן אמרו שאין מן השמאל, לא קוראים לרצח, גם לא רומזים לרצח – אז אני מזכיר להן את מיצג האומנות בבצלאל עם חבל התלייה שכרוך סביב צווארי, את הגיליוטינה בכיכר בהפגנות השמאל נגדי, ואת התגובה לפוסט שפרסמה נכדתו של רבין שדיברה היום, שכתבה, אני מצטט: “אולי ברצח נתניהו יהיה יום חופש”. את ההסתה יש לגנות מכל כיוון וגם את הצביעות”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.