חתם על המכתב הקורא לנשיא המדינה ראובן ריבלין לשקול מחדש את החלטתו לדחות את בקשת אזריה למתן חנינה. נתניהו מצטרף לכ-57 חברי כנסת שכבר חתמו על המכתב.

מכתב הח"כים לנשיא. למטה מצד שמאל: חתימת נתניהו
מכתב הח"כים לנשיא. למטה מצד שמאל: חתימת נתניהו

מאז החליט נשיא המדינה לקבל את המלצות מערכת הביטחון ולדחות את בקשת אזריה לחנינה, פועל איש התקשורת על מנת להחתים חברי כנסת על העצומה.

הנוסח עליו חתמו הח"כים קובע כי "פרשת אזריה קורעת את החברה הישראלית, מייצרת קיטוב ופילוג". לדברי החותמים, החלטת הנשיא לחון את הלוחם שהורשע בהריגת מחבל, "יכולה לשים קץ לכל אלה ולהרגיע את השיח. אי אפשר להתעלם מרחשי הלב בציבור הרחב, אשר חש כי הוא שעיר לעזאזל שהפך בעל כורחו לסמל ושילם מחיר יקר במיוחד".

שרון גל לוחש על אוזנו של יו"ר ש''ס השר אריה דרעי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שרון גל לוחש על אוזנו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עוד נטען בעצומת הח"כים כי המתקת עונשו של אזריה על ידי הרמטכ"ל אינה סיבה לדחות את הבקשה, אלא מצדיקה הקלה נוספת.

"עם כניסתו לריצוי העונש, אלאור הבהיר כי אם היה יודע שהמחבל לא נושא עליו מטען – לא היה יורה. ראוי שהדברים האלו יילקחו במכלול השיקולים. נכון לתת ביטוי רב יותר למידת החסד והרחמים – ולהפסיק את הסבל המשפחתי שנמשך כבר שנתיים. יש להביא לסיומה של הפרשה העגומה הזו. אנו קוראים לך לשקול שוב את החלטתך לחון את אלאור".

שרון גל מחתים את אנשי סיעת הבית היהודי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שרון גל מחתים את אנשי סיעת הבית היהודי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
מלשכת הנשיא נמסר בתגובה: "המכתב המדובר לא התקבל בלשכת הנשיא וכאשר יתקבל יענה כמקובל במישרין. בבית הנשיא מוצאים לנכון להזכיר כי בקשות חנינה מתקבלות רק מהנדון עצמו, באי כוחו או קרובי משפחה מדרגה ראשונה שלו.
"בנוסף חשוב לזכור כי על פי המדיניות הנוהגת בטיפול בחנינות לאורך השנים, בקשה מחודשת לחנינה ניתן להגיש רק בחלוף שישה חודשים מיום שניתנה החלטת הנשיא בבקשתו הקודמת של הנידון אלא אם כן חל שינוי מהותי בנסיבות הבקשה".

לפיד: "תקיפה על הממלכתיות"

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד תקף את החלטת נתניהו להצטרף לעצומת הח"כים ואמר כי "החתימה של נתניהו על עצומה לנשיא המדינה לשקול מחדש להעניק חנינה לאלאור אזריה היא מתקפה ישירה על נשיא המדינה, הרמטכ״ל וצה״ל".


יו"ר מרצ, זהבה גלאון אמרה: "מחפיר שראש הממשלה בעצמו מתעלם מהכרעתם של שמונה שופטים שדחו את ערעורו של אזריה, ומשתתף בניסיון נאלח נוסף להלבין מעשים שדגל שחור מתנוסס מעליהם. אני מקווה שגם מול הפוליטיקה הקטנה הזו יעמוד הנשיא ריבלין נאמנה בצד שלטון החוק".


:עוד באותו נושא