ראש הממשלה עלה בשעות הצהריים (ב') לשידור בחשבון הפייסבוק שלו, וסיפר על הסיור הסמוי שערך אמש בדרום תל אביב ועל הפגישות המדיניות שקיים עם מנהיגים מובילים מהעולם. בסוף הדברים, ציין נתניהו עד כמה ישראל היא מדינת מחוזרת בקהילה הבינלאומית ושלח עקיצה לאהוד ברק אותו חיקה אומר כי ישנו צונאמי של בידוד כלפי ישראל.

"לא תשמעו על זה בתקשורת אבל זו הזדמנות בשבילכם לדעת שישראל היא מדינה מחוזרת, מעריצים אותנו, מעריכים אותנו, אתם צריכים לשמוע איך מדברים עלינו וכמה רוצים בקרבתנו. זה נמשך ממדינה למדינה, מיבשת ליבשת. איפה ה'בידוד'? איפה ה'צונאמי'? הפוך, ישראל מגיעה לכל מקום".

בדרום ת"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי ערכו אתמול (א') סיור סמוי בדרום תל אביב כדי להתרשם באופן בלתי אמצעי מהנעשה בשכונות. השניים הגיעו למקום בליווי אנשי מקצוע. הסיור נערך במקומות בהם סייר רה"מ נתניהו ביום חמישי האחרון – אזור נווה שאנן, גינת לוינסקי וגם בשכונת התקווה. ביום חמישי תתקיים ישיבה ראשונה של צוות השרים שהקים רה"מ, לטיפול בסוגיית המסתננים הבלתי חוקיים.

כזכור, ראש הממשלה התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לסוגייה. "ביום חמישי ביקרתי בדרום תל אביב יחד עם השרים ארדן, רגב וח"כ אוחנה, ונפגשנו עם תושבים, שמענו את התושבים, עליתי עם סופיה, בת 72, שש קומות לבית שלה שכולו כרגע חוץ ממנה, אם אינני טועה, ואולי עוד דייר אחד, כולו מאוכלס על ידי מסתננים בלתי חוקיים".

"הזוהמה, הרחוב זה דבר אחד, אבל העובדה שהיא יכולה לרדת מהדירה הקטנה שלה שם ליד הגג אחרי שהיא עולה בקושי, יכולה לרדת בפעם אחת ביום בליווי, היא לא יכולה לרדת בלי ליווי, והיא עולה בחזרה בסוף היום בקושי רב, וזה בלתי נסבל. הדברים ששמעתי שם ממנה ומתושבים אחרים זה מצוקה אדירה אל מול הבעיה הרצינית הזאת של מסתננים בלתי חוקיים, אני מדגיש, זאת הבעיה. לא פליטים, מקצת מקצתם זה פליטים, זה מסתנני עבודה בלתי חוקיים במדינת ישראל ויש לנו את הזכות כמו בכל מדינה לפקח על הגבולות שלנו ולהוציא מתוך גבולותינו מי שנמצא כאן באופן לא חוקי", אמר רה"מ.

"החלטתי להקים צוות שרים מיוחד שנקים אותו היום בישיבת הממשלה, הוא ייפגש כבר השבוע יחד עם נציגים של התושבים, לא רק מתל אביב אלא גם משכונות אחרות ומאזורים אחרים. אנחנו ניפגש אחת לכמה שבועות בחודשים הראשונים כדי להניע פתרונות מעשיים לבעיה הזאת, המטרה העיקרית היא להחזיר את השכונות הללו לתושבים ולהרחיק ממדינת ישראל, כפי שכבר הרחקנו כ-20 אלף, מסתננים בלתי חוקיים שמקומם לא כאן" הוסיף רה"מ.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.