לקראת נחיתתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחר (ב'), ראש הממשלה ביקש מהשרים מתנדבים להשתתף בטקס קבלת הפנים. לאחר שחלק מהשרים לא נענו לבקשתו של נתניהו, רה"מ סגר את הישיבה בזעם, חייב את כל השרים להשתתף, והודיע: "אם אף אחד מכם לא מגיע – מבחינתי נגמרה הישיבה".

פגישת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורה"מ בנימין נתניהו בוושינגטון. צילום: לע"מ
ובנימין נתניהו. צילום: לע"מ

איילת שקד ונפתלי בנט הודיעו כי בכוונתם להגיע לטקס. מנגד, שר התיירות יריב לוין ושרת התרבות מירי רגב אמרו כי אין בכוונתם להגיע. השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן ואביגדור ליברמן לא השתתפו בישיבה.

הנשיא צפוי לנחות מחר עם המטוס הנשיאותי '' בנתב"ג מעט לאחר השעה 12:00 בצהריים. טקס קבלת הפנים בנתב"ג צפוי להימשך כ-40 דקות והוא יארח מאות עיתונאים מהארץ ומהעולם. כמו כן, הנשיא יצעד על שטיח אדום באורך עשרות מטרים ויזכה לקבלת פנים ממאות שוטרים וחיילים כשלצידם דגלי ארה"ב וישראל.

במקביל, מבצע 'מגן כחול' לאבטחת הנשיא יכיל עשרות מטוסים מאוישים ולא מאוישים שילוו את הנשיא באוויר ושיירות אבטחה שילוו את הנשיא בקרקע. כמו כן, מלון 'המלך דוד' בירושלים יהפוך לייעד מבוצר, כבישים יחסמו ונמל התעופה יושבת.

דודו חן, ראש חטיבת ההפעלה והשליטה במשרד הביטחון, הביע שביעות רצון מהתפקוד של כוחות הביטחון לקראת בואו של טראמפ ואמר: "מרגע קבלת המשימה, אגף המבצעים במשרד הביטחון פועל סביב השעון על מנת להבטיח שהאירוע יתקיים באופן מופתי".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.